Kui palju maksab 25 m2 ruumi sanitaarremont?

TM Kodu&Ehitus
Remondi tellimisel tuleb enne tööde algust panna korralikult kirja, mida, kuidas ja milliste materjalidega tehakse. | Shutterstock

Kui otsustad remonditöö tellida, ole lepete sõlmimisel konkreetne, sõnasta oma soovid selgelt ja hoia jooksvalt töödel pilk peal.

Paljud sisemiste remonditöödega tegelevad ettevõtted arvestavad remondi maksumust nõnda, et ruumi pindala korrutatakse planeeritavate tööde keskmise hinnaga – see võib olla muidugi erinev, aga keskmise hinna ettekujutuse annab ikka.
Kunagi ei tasu sõlmida remondifirmaga kokkulepet stiilis "Lööme käed, konkreetne summa; teie ostate kõik, mis vaja, ja panete paika ettenähtud aja jooksul.". Selline "leping" on liialt ümmargune ja annab võimaluse erisugusteks tõlgendusteks. Niikuinii ei lähe kõik nõnda, nagu alguses tundub.

Kui näiteks 25 m² põrandapinnaga ruumis tahetakse värvida lagi, asendada vana tapeet, paigaldada uus laminaatpõrand, vahetada välja kaks siseust ning panna paika ka uued põranda- ja ukseliistud, kujuneb keskmiselt ruutmeetri remondihinnaks 50 eurot (erinevate firmade hinnakirjade keskmisi aluseks võttes).
Kogu sellise ruumi remonditöö maksumus on siis keskeltläbi 1250 eurot. Selle hinna sees peaks lisaks maalri- ja plaatimistöödele sisalduma ka kõige segava ajutine eemaldamine, sh mööbli teisaldamine, pindade ettevalmistus värvimiseks, tapeedi liimimiseks jmt ning ehitusprahi minemavedu. Ent hind ei sisalda kindlasti materjalide maksumust.

Taolise remondi tellimisel tuleb enne tööde algust panna korralikult kirja, mida, kuidas ja milliste materjalidega tehakse. Kui plaani tuleb hiljem muuta, on hea ka need muudatused fikseerida. Kogu aeg remondimeeste kõrval seista ei jõua ja ega peagi, aga möödarääkimised ja erimeelsused on kerged tulema kui "sotid" pole algusest peale selged.

Sarnased artiklid