Kavanda ja ehita: astmed ja trepid aias

kodus.ee
Aasta ringi kasutuses olevate treppide puhul tuleb arvestada nende vastupidavust lumerookimisele ja jää eemaldamisele, samuti liivatamisele. | Shutterstock

Kallakul asuvas aias on mugav liigelda, kui selleks on rajatud sobivad astmed ja trepid. Kavanda ning ehita astmestik sobivas mõõdus, turvaliselt ja ka stiilselt.

Kas valida vastupidavad betoonastmed, sooja pinnaga laudadest trepp või taimede vahele peitunud, veidi ebasümmeetrilised kiviplaatidest astmed? Treppide ehitusmaterjal ja -stiil mõjutavad aia väljanägemist väga palju, seega pole sugugi ükskõik, millest need ehitad.

Võta kavandamisjärgus arvesse aastaaegu. Kui on vaja panna astmekivid kiviktaimlasse või pääseda ligi vaid suvel kasutatavale aiamajale, ära mõtle lumehangedele ega libedusohule. Aasta ringi kasutuses olevate treppide puhul tuleb arvestada nende vastupidavust lumerookimisele ja jää eemaldamisele, samuti liivatamisele. Kaalu ka, milline materjal on õige talvise libeduse korral: karedapinnalised astmed on siledatega võrreldes turvalisemad ning peavad paremini vastu kulumisele.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid