Seitse asja, mis sind kodus õnnetuks teevad

kodus.ee
Mõtle läbi, mida kodus tegelikult vajad. | Shutterstock

Oled tähele pannud, et ruumi astudes tabab sind sõnulseletamatu masendus? Kui tundub, et kõige parema meelega tahaksid ukselävel ümber pöörata ning tuldud teed tagasi minna, tasub mõelda, äkki annab hoopis kõrvaldada põhjused, mis sind kodus õnnetuks teevad.

* Segadus. Kuigi on tehtud erinevaid uuringuid selle kohta, kas ja kuipalju võiks kodus segadust sallida, annab segamini kodu ühe signaali: taas seisab ees lõputuna näiv võitlus asjadega, mis oma kohal püsida ei taha. Selle vältimiseks loo kodus läbimõeldud süsteem, kus igal asjal on oma kindel koht ning pane alati asjad pärast kasutamist oma kohale tagasi. Palu, et sellest peaks kinni kogu pere.

* Emotsionaalse, ent negatiivse tähendusega esemed minevikust. See võib olla kingitus mõnelt ebameeldivalt inimeselt, emotsionaalse väärtusega esemed, mis toovad tänagu veel kurku kurbuse- ja valuklombi: ära hoia neid enda lähedal! Sa ei vaja negatiivset energiat ja kõik, mida sa ei vaja, anna ära, müü maha või viska minema.

*Asjad, mis jäid tegemata. Kunagi plaanisid kududa, aga nüüd tuletavad kasutamata lõngakera ja vardad meelde, kuidas see tegemata jäi?  Plaanisid mäesuusatamist, aga suusad seisavad tänaseni kasutamata garaažinurgas? Kui tunned, et see pole sinu jaoks, anna ära, müü maha või viska minema.

* Asjad, mida said juhuslikult ja tasuta või mida kasutasid vaid korra. Kõigil meil on asju, mis on justkui juhuslikult kaasa tulnud - keegi topib pihku mõne promovidina või ostad mõne asja, mida kasutad vaid korra. Taas: kõik, mida sa ei vaja, anna ära, müü maha või viska minema.

* Raskepärane mööbel ja kardinad, mis on eelmiste omanike ajast.  Eriti puudutab see kodusid, mis saadud päranduseks - teinekord käib sellega kaasas kellegi teise poolt valitud sisutus, mida justkui on keelatud muuta. Tegelikult on see aga nüüd sinu kodu, mida kujundad sa ise oma maitse järgi ning kui vanatädi kummutil pole su elus kohta, siis on täiesti kohane sellest ka loobuda.

* Vale seinavärv, põrandakate või tapeet: keegi ei kohusta sind leppima valikutega, mis sind su kodus õnnelikuks ei tee. Kui majanduslikud võimalused ei luba, tasub ehk veidi oodata ja raha koguda, ent siis kindlasti olukorda muuta - ümbritse end kodus vaid sellega, mis sind päriselt õnnelikuks teeb.

* Katkised asjad: kellel meist poleks asju, mis katki on läinud! Kui aga on kindel, et asja eesmärgipäraselt kasutada ei saa, pole mõtet seda kapinurgas tolmumas hoida: võibolla saab selle detailidest luua näiteks omapärase kunstiteose või osi muul moel ära kasutada.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid