Kuidas kombineerida kodus hinnalist ja odavat?

kodus.ee
Sisustamisel valikuid tehes on tihti vaja minna hinna osas kompromissidele | Shutterstock

Lugeja palus kodus.ee toimetuselt nõu, kuidas oleks kõige parem kodu sisustamisel kombineerida kallist ja odavat. "Kuigi tahaks koju muretseda hinnalist disainikaupa, ei löö rahakott alati vastu. Kuidas aga kombineerida kodus odavaid ja hinnalisi asju nõnda, et moodustuks stiilne tervik?" päris lugeja.

Nõu annab blogi Home for Soul autor, sisekujundaja Katariina Kalda:

Sisustamisel valikuid tehes, on tihti vaja minna hinna osas kompromissidele. Siinkohal tuleb aga hoolikalt valida, millele siis just rohkem raha kulutada ja mille arvelt oleks otstarbekas kokku hoida. Tõenäoliselt oleks tark tegu investeerida esemetesse, mis peavad olema vastupidavad ja taluma korduvat puhastamist, pesemist, tallumist  jne. Esimesena tuleb meelde kohe näiteks diivan või voodi/madrats, milledel veedame suurema osa ajast kodus olles. Samuti võib toa suurimaks ehteks  ollanäiteks omanäoline vaip, millele ehitada üles kogu ruumikujundus või siis näiteks söögilaud, mis peab nii mõndagi taluma.

Vähem raha võid kulutada asjadele, mis nagunii ajas muutuvad funktsiooni või maitse eelistuste muutumisel. Näiteks dekoratiivpadjad, vaasid, pildiraamid  isegi mõnel juhul kardinad. Ei pea sugugi eelistama udupeeneid kardinakangaid, kui ise neist mõne aastaga juba küllastud ja need tunduvad moest läinud - on väga palju odavamast hinnaklassist kangaid, mida sama edukalt kasutada saab. Kallite tapeetide asemel võib mõnel juhul kasutada värvimist erinevates tehnikates, samuti šabloone - nii pole seda tüdinemise korral kahju muuta ja lihtsalt üle värvida. 

Valgustite puhul tasub olla leidlik ja hoolikalt ringi vaadata. Mõnes kohas on vägagi õigustatud, kui otsustatakse soetada kallis valgusti. See annab eksponeerituna lisaväärtust ja valgustab ruumi. Samas mõned valgustid, mis nagunii üpris peidus või esile tõstmist ei nõuagi, võivad olla väga lihtsad, ajatud ja tagasihoidlikud, kuid samas stiilsed. Kahtlemata on aga kunst niisugune asi, millesse tasub rohkem võimaluse ja huvi korral investeerida. See on ajatu ja absoluutne detail, mis muudab kodu kordumatuks ning peegeldab selle elu ning iseloomu.

Sarnased artiklid