Kuus asja kodus, mis väljavahetamist vajavad

kodus.ee
Vannitoas tasub aeg-ajalt kriitilise pilguga ringi vaadata - mis vajaks väljavahetamist? | Shutterstock

Võib tulla üllatusena, aga ilmselt on igaühel kodus üksjagu asju, mis aeg-ajalt väljavahetamist vajavad - olgugi, et pealtnäha paistavad veel küllaltki kobedad.

Padjad | Shutterstock

1. Padjad

Lemmikpadjast võib olla raske loobuda, ometi koguneb sinna ka usinatel puhastajatel nahaosakesi, baktereid, tolmulesti ja muud mustust ning aja jooksul kaotab padi oma vormi. Et oleks ikka mõnus magada, tasub paari-kolme aasta tagant padjad välja vahetada.

Käterätikud | Shutterstock

2. Käterätikud

Neid kasutatakse ja pestakse kõige rohkem - sinu muidu kaunis käterätikomplekt võib juba aastaga päris näotult ära väsida, mistap katsu kogu rätikuite komplekt kodus ikka vähemalt aasta kuni kolme tagant välja vahetada. Muidugi tasub neid soetades otsustada nahasõbralike ja võimalikult vähe töödeldud materjalide kasuks - sa ju ei taha, et teadmata päritolu kemikaalid su nahaga iga päev kokku puutuvad.

Nunnud toasussid | Shutterstock

3. Toasussid

Mõnusaid ja mugavaid tuhvleid, nendes valitsevat meeldivalt sooja ja niisket keskkonda armastab üks erakordselt ebameeldiv külaline - jalaseen. Katsu vältida seda, et erinevad inimesed (näiteks külalised) su tuhvleid kasutavad ja spetsialistid soovitavad ka kuue kuu järel susse vahetada, eriti kui neid igapäevaselt kannad.

Juuksehari | Shutterstock

4. Juuksehari

Juukseharja tuleks kindlasti iga nädal korralikult puhastada, aga kuskil aasta pärast oleks õigem uus osta - eriti kui vana on juba kaotanud harjaseid või muidu ebamugav kasutada, teeb see su juustele kahju, mitte ei muuda neid kaunimaks.

Hambaharjad | Shutterstock

5. Hambahari

Hambaharja (elektrilise hambaharja puhul siis ikka seda hambaharja otsikut) tuleks kindlasti vahetada iga kolme kuu tagant - ent mõned spetsialistid soovitavad seda teha pärast seda, kui oled haige olnud. 

Lõhnaõli | Shutterstock

6. Lõhnaõli ja tualettvesi

Nende elueaks loetakse reeglina kolm-neli aastat, seda juhul, kui nad on suletud. Avatud kujul säilitavad nad oma lõhna kaks aastat.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid