3 head ja odavat nippi, kuidas kodu ilmet muuta

kodus.ee
Tahvlivärviga kaetud sein pakub lõputult võimalust seda kujunduselemendina kasutada: miks mitte joonistada! | Shutterstock

Eks enamus meist peab ikka arvestama ja rahakotti sügavalt sisse kiikama, kas ikka jagub kodus muudatuste tegemiseks. Ent paar head ja odavat nippi aitavad anda kodule uue väljanägemise.

1. Ole loov - taaskasuta ja tee ise

Kes raha kokku hoida tahab, saab paljud asjad ise teha. Taaskasutuspoed ja täikad pakuvad lõputult võimalusi, mõni asi antakse lausa ära ilma rahata -  vali hoolikalt ja kui sa pole ka päris sündinud meisterdaja, saad ometi väiksemaid asju teha, kasvõi mõne asja üle võõbata. Ideid võid ammutada lugejatelt: saa inspiratsiooni ajakirja TM Kodu & Ehitus taaskasutuskonkursilt.

2. Vaheta pisidetaile ja aksessuaare

Dekoratiivpatjade katted, pleedid, väikesed vaibad ja kardinad - need ei maksa kuigi palju, aga aitavad oluliselt ruumi ilmet muuta. Pisidetailid on samuti olulised: saad vähese vaeva ja pisku rahaga vahetada välja näiteks mööbli käepidemed, nagid, soetada uued vaasid või muud dekoratiivesemed. Ära näita kõiki suveniire vitriinis või kaminasimsil kogu aeg - vali välja põnevad esemed ja vaheta ekspositsiooni aeg-ajalt.

3. Tõsta ümber

Kui on vähegi võimalik, muuda asjade asukohta - too näiteks teisest toast mõni väikemööbli ese elutuppa, tõsta toolid ümber või vaheta laua asukohta. 

Sarnased artiklid