Pehmö lugu: Pärnust New Yorgi ja Londoni kodudesse

kodus.ee
pehmö
Kollane pink: Pehmö by Mairi Laide | Pehmö

Pärnus tegutseva Eesti disaineri Mairi Laide loodud Pehmö nööbitud ottomanid ja pingid troonivad suurlinlikes kodudes üle ilma, põimides põhjamaiseid noote klassikalise stiili ja elegantsiga.

"Lõpetasin Tartu kunstikoolis mööbli restaureerimise eriala, aga siis tuli elu vahele ja viis Tartust  Pärnusse,"räägib Mairi Pehmö sünnilugu. Tootedisainerina ta end kooliajal ei näinud, pigem kangastus tulevik mööbli restaureerimises. "Aga tuli pere, lapsed ja selle kõige kõrval küpsenud idee alustada mingi päris oma asjaga. Nööpidega mööbel on mulle alati meeldinud," räägib ta. Algus plaanis ta alustada tugitoolidega, ent jõudis siis pinkideni - ühe eritellimuse tulemusena saigi valmis praegune Pehmö esikupink. "Mõtlesin, et päris tore, näitasin teistele ja nii see läks."

Mis teeb Pehmö ottomanid ja pingid eriliseks? "Ma arvan, et see teatav kiiks, mis temas on - et ühelt poolt selline põhjamaine ja minimalistlik raam, teisalt nööpidega polsterduse elegantne lopsakus," arvab Mairi. Et see rahvast üle ilma vaimustab, paistab Etsy veebipoest, kus Mairi Pehmö tooteid müüma hakkas: esimene tellimuski saabus USAst. "Tänu sellele olengi saanud oma tooteid maailma müüa ja see on hästi tore, tänavu on tõesti töö hooga käima läinud," leiab ta.

Mairi sõnul on kõik ta tooted alguse saanud reaalsest vajadusest. "Tegin koju öökapid, endale vannituppa nööpidega pingi, et oleks kuskil istuda," jutustab ta. "Muidugi pole algus olnud kergete killast, aga iga algus on raske. Aga Pärnule küll ainult plusspunktid, sest Pärnu on olnud väga toetav - tuleks ainult noored ja teeks," hindab ta.

Siiski toonitab ta, et ei plaani suurte Eesti mööblitootjatega võistlema hakata. "Tehast küll käima panna ei plaani," naerab ta. "Pigem et endal oleks tore, mulle lihtsalt endale meeldib mööblit teha. Võib-olla palkan endale mõne asjaajamiseks abilise, aga üldiselt tahan, et see jääks minu asjaks. Et saaks rohkem aega töökojas veeta ja vähem äri ajamisega tegelda."

Sarnased artiklid