4 suurt viga, mida koduasjade ostmisel vältida

kodus.ee
Ikeas, asjad
Rahvas Ikeas ostlemas | Shutterstock

Tunned, et kodust on justkui miskit puudu ja plaanid nädalavahetusel seda ostma minna? Näiteks Ikeasse sõita? Mõtle hästi läbi, kas see ikka on hea mõte - kohe selgitame, miks.

1. Nädalavahetusel on ostukeskustes hullumaja

Sa pole kindlasti ainuke inimene, kes on otsustanud näiteks laupäeval Ikeasse sõita. Kui Ikea aga teeb näiteks ostupühapäeva (vahel harva), seisavad mitusada inimest juba tund enne avamist sabas. Ka teistes ostukeskustes ja kodupoodides on nädalavahetusel rahvasumm. Väga tüütu on niigi kitsastes riiulivahedes trügida ja võib juhtuda, et jätad oma lemmikud just selle tõttu ostmata. Kui vähegi võimalik, tee selgeks, mida vajad ja vali kauplusse järele minekuks mõni muu aeg. Või veel parem , ostle netis ja lase kaup koju toimetada.

2. Väldi ebavajalikku: osta ainult neid asju, mis sulle tõesti meeldivad või mida sul tarvis

"Väikesed ruumid on toredad, saad investeerida ilusatesse asjadesse," leiab blogi "Interior Style Hunter" autor Grant Pierrus. "Saad keskemduda detailidele ja tuua koju ainult neid asju, mis tõesti väga meeldivad. Vaata iga mööbliese üle, kuidas see ruumis paikneb ning kuidas selle ümber saad liikuda." Ehk siis - ära kuhja kodu üle asjadega, mida sul tegelikult tarvis pole ja pea alati silmas kodu tervikpilti!

3. "See oli lihtsalt nii odav!" - leiunurga lõks

Enamik meist on oma elu jooksul ilmselt toonud koju midagi, mida just tulipalavalt ei vaja, ent mida müüdi soodsa hinnaga ja kuidas sa siis soodsa pakkumise käest lased! Väldi leiunurga lõksu ja kui tunned, et oled liiga nõrk, et soodsatele pakkumistele vastu seista, ära sinna parem minegi.

4. Halb üllatus kassas - väikesed asjad teevad kokku suure summa

Nagu poleks midagi ostnudki - mõned käterätid, taldrikud, muud nipet-näpet ja... arve kassas on 69.90. Kuigi asjad ükshaaval võttes võivad olla soodsad leiud, napsavad nad koos su rahakotist ikka toeka summa. Sestap arvuta mõttes ikka kokku, mida kõike osta plaanid, nii ei raba kassas nähtav number sind halva üllatusena.

Sarnased artiklid