Vanaemade varasalvest: 2 nippi kuidas küünlad kauem põlevad

kodus.ee
jõulud, küünlad
Küünlad toovad tõelise pühadetunde | Shutterstock

Küünlad on jõulude lahutamatu osa, aga kuidas teha nii, et need kauem silma rõõmustaks? Kraamisime vanaemade varasalvest välja mõned nipid - kõik need tulevad köögist!

* Küünlad põlevad kauem, kui enne põlemapanemist need paariks tunniks sügavkülma asetada. Iseäranis teeküünlad kipuvad kiiresti kustuma, aga sügavkülma asetamisega saavat põlemise aega vähemalt tunni jagu, kui mitte rohkemgi pikendada. Mõni soovitab üleüldse teeküünlaid koos pakiga külmkapis hoida. Lõhnaküünlad tuleks enne sügavkülma asetamist samuti korralikult ära pakkida. Kui aga õues on käre külm, piisab ka, kui korralikult pakitud küünlad mõneks ajaks õue või terrassile viite.

* Sool on küünla sõber! Näpuotsatäis soola vedelale vahale ei lase samuti küünlal kiiresti ära põleda. Samuti kui asetada küünal enne kasutamist soolvette ja pärast korralikult kuivata, ei tohiks see enam tilkuda.

* Kui sul on mure, et küünlad ei mahu või ei sobi küünjala sisse, tuleb appi kuum vesi: aseta küülna alumine ots kuuma vette, nii et vaha muutub pehmeks ja kergelt vormitavaks, nii saad selle küünlajalga sobitada.

Vaata ka sisekujundaja soovitusi kauni jõulukodu saamiseks!

Sarnased artiklid