Uued kingad pigistavad? Lihtsad kodused nipid selle vastu

kodus.ee
kingad
Kui peokinga ideaalsest sobivusest pool sentimeetrit puudu jääb, ära heida meelt: siin aitavad lihtsad kodused nipid! | Shutterstock

Pidude hooaeg kerib tuure üles ja nii mõnigi meist seisab peosaalis, uued kingad jalas. Kui need ainult nii hirmsasti ei pigistaks! Mõned lihtsad kodused nipid aitavad aga neid venitada.

Tee märjaks

Uute kingade esimene reegel on, et natuke võiks poovida neid kodus kanda, mitte kohe ostuõhtul peole tormata. Seda teavad ilmselt paljud, et uued kingad soovitatakse kõigepealt seest märjaks teha ja siis nendega kõndida. Kel aga oma nahkkingade leotamise pärast mure majas, võib proovida neid märja sokiga kodus kanda.

Föönita

Kui uus king mõnest kohast jala peale käib, võid proovida kuumatrikki: tõmba jalga paksem sokk ja pane siis jalga uued kingad. Võta föön ja föönita neid kohti, kust king pigistama kipub - kuumuse mõjul peaks materjal venima. Ole aga fööniga ettevaatlik, et kuuma fööniga materjalile liiga lähedale ei lähe!

Pane sügavkülma

See vanaemade trikk nahkkingade venituseks näeb välja nii: täida õhukindlalt suletav külmutuskott veega ja sulge korralikult ning aseta kinga sisse. Seejärel pane kingad koos külmakotiga paariks tunniks sügavkülma.  Jäätudes suureneb vee maht ning võid vabalt kuni pool sentimeetrit juurde võita!

 

Sarnased artiklid