Praeahju puhastus: need 4 kodust vahendit tõttavad appi
kodus.ee
praeahi
Kui pidusöögid küpsetataud, tuleks praeahi ära puhastada. | Shutterstock

Praeahi vajab pärast pidusöökide vaaritamist puhastust? Pole viga, vajalik kraam on kindlasti sul köögis käepärast!

Sidrunimahl

Oleme juba õpetanud sidruniga mikroahju puhastama, aga see kuldkollane abiline võiks abiks olla ka praeahju puhastamisel. Vala värskelt pressitud sidrunimahl ja vesi ahjuvormi ja pane ahi 120 kraadi juures tööle ja lase sel 5-10 minutit töötada. Pärast pühi ahi lapiga üle. Loe aga ka lisaks, kuidas sidrun sind veel kodus aidata saab!

Sool

Sool on kodus mitmel moel kasulik, aga ta tuleb appi ka praeahju puhastamisel. Kõigepealt tuleks ahi märja lapiga üle käia ja seejärel külluslikult soolaga üle raputada. Soojenda ahi 50 kraadini ning oota kuni sool pruunistub, seejärel lülita ahi välja ja lase maha jahtuda. Pärast pühi kõrbenud jäljed jms. koos soolaga kokku ja tee ahi puhtaks.

Küpsetuspulber

Ka küpsetuspulbri häid omadusi ei jõua lihtsalt ära kiita! Ent see tuleb appi ka praeahju puhastamisel: sega veest ja küpsetuspulbrist pasta ning määri seda kõrbenud või määrdunud kohtadele. Pärast puhasta ahi niiske rätikuga.

Sooda

Sooda tuleb samamoodi majapidamises appi: juba kirjutasime, kuidas see pliidilt kõrbenud jäljed eemaldab. Ent ka praeahju puhastamisel saab soodast abi - raputa ahju külgedele ja uksele soodat, pritsi pulbrile ka veidi vett. Lase veidi aega mõjuda, seejärel puhasta ahi.

praeahju puhastamine

Sarnased artiklid