Pärast pidu kassiahastus? 5 nippi sellest vabanemiseks!

kodus.ee
Sidruniga vesi on organismile igati kasulik. | Shutterstock

Kui pärast pidu on enesetunne kehv, tasub mõne lihtsa nipiga end taas üles turgutada.

Joo palju vett

Et järgmisel päeval ennast paremini tunneksid, on oluline juua alkoholi vahele piisavas koguses vett. Veega koos jood väiksema koguse alkoholi ning lisaks sellele aitab vesi leevendada keha vedelikukaotust. Ka enne magamaminekut joo mitu suurt klaasi vett.

Maga korralikult

Kui peojärgsel hommikul sügavat und ei tulegi, võta rahulikult: pikuta diivanil, lase vahetevahel silm kergelt looja ning järgmisel päeval on juba palju parem olla.

Jaluta ja joo rohelist teed

Alkoholi joomine tekitab meie kehas hulganisti vabu radikaale - kuigi teatud koguses meie organism neid vajab, on vabade radikaalide rohkus kehale siiski kahjulik. Roheline tee aga sisaldab aga palju vabu radikaale neutralisivad antioksudante, nii et peojärgsel päeval tasuks ennast kannukese rohelise taimeteega turgutada küll. Pärast seda oled võibolla paremas konditsioonis ning saad väikse jalutuskäigu teha - ka värskes õhus liikumine teeb head.

Mine kuuma vanni või sauna

Kuum vann või saun aitab sul alkoholijäägid ja kahjulikud ühendid kehast välja higistada. Võid kasutada ka igasuguseid mõnusaid õlisid - näiteks sidruni- või lavendiõli.

Tee silmadele külma kompressi

Peo tagajärgede likvideerimiseks võiksid tegelikult valmistuda juba eelmisel õhtul: pane näiteks sügavkülma silmadele mõeldud külmakotid või kui neid käepärast pole, tavaline supilusikas. Peojärgsel hommikul, kui silmaümbrus tursunud, võta see välja, aseta silmadele tükk magapidamispaberit või õhuke rätik ning lusikas sinna peale.

Allikas: Alkoinfo jt.

Sarnased artiklid