Filmitähe nipid: maga ennast terveks

kodus.ee
Tervislik uni kosutab | Shutterstock

Uni on vajalik selleks, et organism saaks puhkust, ometi kipub enamusel inimestest uneaeg napiks jääma. Kaunitarist filmistaar Gwyneth Paltrow paneb südamele, et me mitte ainult ei sööks tervislikult, vaid ka magaks nõnda.

Piisavalt unetunde

Kui me siiani teadsime, et enamus täiskasvanutest vajab 7 - 8 tundi und, siis Paltrow soovitab koguni 10 tundi mõnusalt magada.

Hämar, hea õhuga ja vaikne tuba

Parimaks magamiseks soovitatavaks temperatuuriks peetakse 19-20 soojakraadi, kuid kes jahedamat tuba armastab, võib soojust veidi vähemakski võtta. Kindlasti ei ole soovitav magada liiga palavas või õhutamata toas: värske õhk on hea enesetunde puhul oluline. Hoolitse  selle eest, et magamistoas on alati piisavalt pime - kui kardinad on õhulised, muretse näiteks pimendav ruloo..

Ei mingit õhtusnäkke ega dringitamist

Kes tervislikult magada tahab, peaks loobuma õhtustest snäkkidest, kindlasti kohvist ja alkoholist. Õhtueine võiks olla kerge ja tervislik.

Nutiseadmed välja

Enne magamajäämist tuleks nutiseadmed Paltrow' soovitusel lennurežiimile lülitada. Võiks aga pigem soovitada: nutiseadme koht pole magamistoas. Kraami parem välja vanakooli äratuskell:)

Ei mingit pikutamist

Paltrow soovitab uneprobleemide korral pärastlõunasest pikutamisest jms loobuda ning selle asemel pigem tervislikult jalutada vms.

Positiivsed mõtted

Enne uinumist vii end positiivsele lainele - mõtle headest asjadest, kutsu esile mõni kaunis mälestus. Nii viib see sind heade unenägude maale.

Õhtused rituaalid

Paltrow on rituaali-inimene ja soovitab neid ka teistele. Näiteks õhtune rahustav jalavann, massaaž vms valmistavad sind uneajaks mõnusasti ette.

Sarnased artiklid