Noobel kodu Noblessneri sadamas

Merko
Sisuturundus
Hea ruumiprogrammiga korter sobib suurepäraselt suurele perele – avatud elutoas saab pere mugavalt koos olla, samal ajal kui magamistoad on eraldatud ja privaatsete pesuruumidega. | Tõnu Tunnel

Ajaloolise Noblessneri allveelaevatehase territooriumile Kalamajas on kujunemas unikaalne sadamalinnak, mis koondab korda tehtud tsaariaegseid tööstushooneid, jahisadamat, rannapromenaadi ning moodsaid äri- ja eluhooneid. Inimsõbralik, mitmekülgne ja elav keskkond avab Tallinna merele ning annab nüüdisaegsele linnaruumile uue haarde.

Sadamalinnadest inspireeritud keskkond

Tervikuna 2018. aasta lõpuks valmiv Merko ja BLRT Grupi arendatav elukvartal Noblessneris kannab nime Kodusadam. Selle arhitektuurse lahenduse on loonud Arhitektuuribüroo Pluss. Kodusadama arendus on inspireeritud Euroopa vanadest sadamalinnadest – eriilmeliste majade kobar, kus suured hoonemahud on jagatud väiksemateks vertikaalseteks mahtudeks, on arhitektuurselt põnev ja vaheldusrikas. Erinevate fassaadimaterjalide ja -toonide rütm meenutab Lego klotsidena kokku pandud värvilisi merekonteinereid, toredad ümmargused illuminaatoriaknad viitavad samuti mereteemale.

Elumajade vahele on planeeritud rohelised autovabad sisehoovid, mis on kaitstud nii kõrvaliste pilkude kui ka meretuulte eest. Privaatsesse hoovi rajatakse puhkenurkadega pergolad, laste mänguväljakud ja mõnusad istumiskohad. Kodukvartalist välja astudes ootavad jalutajaid mereäärsed promenaadid, kohvikud, restoranid ja sadamapiirkonda kolivad galeriid, ärid ning loomeasutused. Sportimisvõimalusi pakuvad nii Noblessneri kui ka Põhja-Tallinna liikumisrajad.

Karge, kuid luksuslik interjöör

Neljast hoonest koosneva Kodusadama kvartali ehituse esimeses etapis valmib selle aasta lõpuks elumaja aadressil Staapli 4. Tegemist on Eesti kõige mereäärsema elamuga, mis kõrgub lainetest vaid seitsme meetri kaugusel. Juba praegu on võimalik tutvuda hoone teisele korrusele sisustatud näidiskorteriga, mille on kujundanud Karm & Kristiansoni sisearhitektid Reet Helisabeth Karm ja Lilia Kristianson. 124 ruutmeetri suurune ja nelja toaga korteri interjöör on ühelt poolt karge nagu põhjamaine meri, teisalt suurlinlikult luksuslik ja glamuurne.

Sisearhitektide sõnul sai kujundus alguse Merko arendusprojektidele omasest heast planeeringust. Ruumid kulgevad läbimõeldult ja elanike loogilisi liikumisteid arvestades. Avatud köögiga elutuba on ruumikas, uhkete vaadetega merele. Avarast eluruumist pääseb klaasitud rõdule, kus on piisavalt ruumi terrassimööblile ja taimedele, et õdusas atmosfääris jahisadamasse randuvaid paate imetleda. Elutoast viib esinduslikult lai koridor magamistubadesse ja kabinetti, suures perekorteris on mitu vannituba-tualettruumi, saun ja walk-in-garderoobid. Suurt tähelepanu on pööratud korralikele panipaikadele ja majapidamisruumile, kuhu saab paigutada pesumasina jm tehnika, et see luksuslikes vannitubades silma ei riivaks.

«Hea ruumiprogrammiga korter sobib suurepäraselt suurele perele – avatud elutoas saab pere mugavalt koos olla, samal ajal kui magamistoad on eraldatud ja privaatsete pesuruumidega. Kabinetigi võib hõlpsasti laste- või magamistoaks ümber kohandada,» räägivad sisearhitektid korteri plussidest.

Ajatud ja väärikad materjalid

Sisearhitektid on interjööri luues valinud Kodusadama korterite kuuest siseviiimistluspaketist oma lemmiku - Marmori. Viimistlus on üles ehitatud väärikatele, naturaalsetele ja ajas kestvatele materjalidele. Ühtse niidina jookseb interjöörist läbi kaunis marmorimuster, mida täiendavad tume puit ja stiilsed kroomitud detailid. Mustad aktsendid lisavad jõulisust ja kontrasti, merepõhjarohelised ja -sinised motiivid on püütud kinni merevaatest. Kogu kujunduse seob tervikuks puhas valge taust seinte ja lagede näol.

Korteri sisustuses on leitud kaunis tasakaal ümbritseva keskkonna ja väärika disaini vahel. Muutuv meri akende taga toob tuppa erinevaid meeleolusid, seetõttu on sisustus hoitud napi ja õhulisena. Kartelli toolid Master on mugavad ja kerged, valge Softrendi diivan Newman sulandub valgusküllasesse elutuppa ning Tom Dixoni ja Moooi valgustid heidavad ruumi stiilselt sillerdavat helki. Kardinasalongist Smartex Disain pärinevad tekstiilid lisavad tubadesse omakorda soojust ja pehmust ning peegelpinnad võimendavad avarustunnet.

Hele ja minimalistlik köögimööbel on pärit salongist Schmidt ja valminud sisearhitektide jooniste järgi. Tööpindade ja seinapaneelide juures kasutatud marmorit imiteeriv materjal Dekton on eriliselt tugev, kriimustus-, määrdumis- ja kuumuskindel, mis ei näita kulumise märke ka aastate pärast.

Kõrge kvaliteet ja käsitöömeisterlikkus iseloomustab kogu korteri sisustust. Sisearhitektid on loonud detalideni timmitud sisearhitektuuri, sidudes sadamaatmosfääri suurlinliku meeleoluga. Ehkki mereäärses kodus on kõik mugavalt paigas, on siia jäetud piisavalt mänguruumi tulevastele omanikele, et ise edasi mõelda ning turvalisse kodusadamasse ankrusse heita.

------------------------

Noblessneri Kodusadam on neljast äripindadega kortermajast koosnev arendus. 2017. aasta lõpuks valmib esimesena 66 korteriga B-energiaklassiga elumaja aadressil Staapli tn 4. 2018. aasta lõpuks saab aadressil Staapli 3 valmis teine, 103 korteriga elamu ning paralleelselt ehitatakse välja kogu kvartalit ühendav 225 parkimiskohaga maa-alune parkla.

Uuri lisa Noblessneri kohta arenduse kodulehelt!

Sarnased artiklid