Külmik, mis jubib tolmuimejat ja koostab ostunimekirja

Tehnikamaailm
Lisaks külmkapi sisu vaatamisele võib eemalt juhtida ka temperatuuri. | Markus Pentikäinen

Sellest on räägitud juba mitu dekaadi, kuidas internet jõuab külmkappi ja pesumasinasse. Nüüd ongi see aeg käes. Kodu hakkab tasapisi toimima iseseisvalt ja kõiki koduseid masinaid juhib tulevikus targa kodu keskus.
 

Tehnikamaailma jaanuari numbrist leiab põneva testi, kuidas nutikad kodumasinad reaalselt toimivad. Üks põnevamaid kodumasinaid oli Samsungi külmik.

Võrku ühendatavad kodumasinad kasutavad tavaliselt WiFi-võrku.

Samsungi nägemuses targa kodu keskusest on suure puuteekraaniga külmkapp, millega saab juhtida kõiki teisi koduseadmeid. Testis õnnestuski Samsungi külmkapp ja tolmuimeja omavahel nii ühendada, et külmkapiuksel olevalt puuteekraanilt sai põrandapuhastust juhtida.

 

Kaamera näitab, mis on külmkapis
 

Samsung Family Hub oli mõned aastad tagasi Las Vegases toimunud tarbijaelektroonikamessil kuum sõna ja sellest kirjutasid kõik tehnoloogiaväljaanded, kuid koduelektroonika poodidest seda praegu, aastaid hiljem, niisama lihtsalt ei leia. Seade on ehitatud koduse nutika võrgu keskuseks, kust saab juhtida kõiki teisi seadmeid ning vaadata teateid. Youtube’ist leiab lausa juhendeid, kuidas oma Google’i kalender näiteks külmkapi ekraanile saada.

 

Ostunimekiri veebikaamera abiga
 

Samsungi nutikas külmkapp on põhjalikult viimistletud ja varustatud kolme sisemise kaameraga, mis näitavad kapi sisu. Samas ei paista need asjad, mis on pandud ukseriiulitesse. Samuti pole vaateväljas all kastis olevad asjad. Köögiviljakastis asuvad toiduained on läbi klaasi eristatavad vaid värvi järgi.

Ostunimekirja saab teha külmkapi uksel oleval puuteekraanil ja saata selle otse mobiilile. Lisada saab pilte.

Lisaks külmkapi sisu vaatamisele võib eemalt juhtida ka temperatuuri. Kui näiteks kavatsed kala osta, siis võid juba poes olles reguleerida külmkapi temperatuuri natuke madalamaks, et kala hiljem paremini säiliks.

Samsungi jahutussüsteem on täpne ja hoiab ühtlast temperatuuri, mõõdetud erinevus oli erinevates osades kapi sisemuses alla ühe kraadi. Jahedam oligi vaid ChefZone’i ala, kus temperatuur oli kraad madalam.

 

Rakendusi on veel vähe
 

Külmkapi funktsioonid piirduvad praegu vaid pere suhtlusvahendiks olemisega ning külmkapi sisu näitamisega. Samsungi oma operatsioonisüsteem Tizen, mida külmkapp kasutab, on vähema hulga äppidega kui Android ja ei paku tavaliselt ka kohaliku keele tuge. Seega nende väheste äppide puhul, mis on, peab leppima inglise keelega.

Retseptiäpist leiab küll häid retsepte, kuid toiduained, mida näiteks õhtul koju tulles toiduvalmistamiseks vaja, pole automaatselt tellitavad, sest siin pole ühtki vastavat teenusepakkujat veel olemas. Mujal maailmas on Samsungil partnerid, kes võivad ka külmkapi poolt toiduvalmistamiseks tellitavad kaubad kohale tuua.

Kapi suur ja värviline puuteekraan töötab köögis ka meelelahutuskeskusena. Sealt saab panna mängima netiraadio või Spotify muusika. Uusimate Samsungi teleritega saab ekraanile kuvada ka külmkapi kaamerate pildi.

Mobiilirakendusi, mida külmikuga kasutada, on kolm: Samsung Connect, Family Hub ja Smart Home. Connect peaks olema Smart Home’iga ühendatud seadmete juhtimiskeskus, kuid tegelikult see ei tööta veel päris hästi. Family Hub näitab mobiiliekraanil külmkapi ukseekraanile salvestatud teateid ja sisu. Mobiiliäpp annab kiiresti teada, kui külmkapi uks unustati lahti.

Allikas: Tehnikamaailma jaanuari number

Samsungi nutikas külmkapp on põhjalikult viimistletud ja varustatud kolme sisemise kaameraga, mis näitavad kapi sisu. | Markus Pentikäinen

Sarnased artiklid