Robottolmuimeja, mida võib juhtida külmkapi kaudu
Tehnikamaailm
Robottolmuimejad puhastavad ruume kas süstemaatiliselt kindlat trajektoori mööda kulgedes või juhuslikku teekonda pidi. | Markus Pentikäinen

Eelmisel korral kirjutasime targast külmikust, mis oskas juhtida tolmuimejat. Seekord tutvustame lähemalt seda külmkapi kaudu juhitavat robottolmuimejat, mis oskab vaipadelt imeda suurema võimsusega ja siledalt põrandalt nõrgemini. 

Robottolmuimejate kaugjuhtimine pole midagi uut – puldid on olnud juba ammusest ajast ja vingemad mudelid ühenduvad nüüd WiFi-võrku, et neid saaks ka mobiiliga juhtida.

Samsung on loonud kodumasinatele platvormi, mille abil saab erinevad seadmed panna koos toimima. Kunagi tehti selle jaoks Smart Home, mille ümber pidid koonduma kõik kodumasinad, mida saab võrku ühendada.

Praegu on Samsung aga seda lahendust hülgamas ja uuemad seadmed kasutavad Connect-rakendust. Robottolmuimejat saab juhtida selle kaudu mobiilist ja jälgida mobiiliekraanil tolmuimeja töötrajektoori. Kui midagi juhtub, saadetakse mobiilile alarmteade. Mobiilist võib valida ka ala, mida masin puhastama asub.

 

Süsteemne koristaja
 

Robottolmuimejad puhastavad ruume kas süstemaatiliselt kindlat trajektoori mööda kulgedes või juhuslikku teekonda pidi, kattes siiski lõpuks kogu põrandaala. Süsteemselt koristavad robotid vajavad piirdeandureid, mis märgistavad puhastatava ala ja piiravad ka roboti tööala.

Samsungi robotite navigatsioon on süsteemne ja kindlat käigurada mööda. Põrand tehakse puhtaks väiksemate ruutude kaupa.

Samsungi uus tolmuimeja on spetsiaalsete nurgapuhastajatega, mis saavad ka päris toa servadest tolmu kätte.
Powerbot on võimas seade, mis saab põranda korralikult puhtaks igalt poolt. Võimsust reguleeritakse automaatselt vastavalt vajadusele. Näiteks vaipadelt imetakse suurema võimsusega, siledalt põrandalt nõrgemini. Kaugjuhtimine on lihtne ja ka puhastusala valimine kaardilt pole midagi keerulist.

 

Hea

Imemisvõimsus

Nurkade puhastamine

 

Halb

Madal põhi

Väike tolmukott

 

Tolmuimeja SAMSUNG POWERBOT VR10M703SWG/EE

Müüja: Samsung Eesti

Orienteeruv hind: 600 €

Mõõtmed: 34 x 10 x 35 cm

Kaal: 4,3 kg

Juhtimine: Samsung Smart Home rakendusega (Android, IOS)

Aku: 1800 mAh, laadimisaeg 240 minutit, tööaeg 60 minutit

Tolmumahutavus: 0,3 liitrit

Müra: 77 dB(A)

 

Sarnased artiklid