Kui tihti ja kui palju kasta orhideed? Mugav kastmisvõte orhideele

Kaja Kurg
Shutterstock

Üht kindlat vastust sellele küsimusele ei ole, sest see oleneb väga paljudest asjaoludest.

Kõigepealt orhidee liigist ja sellest, millistest looduslikest tingimustest on pärit ta esivanemad. Kui tood koju uue orhidee, tee endale kõigepealt selgeks, millised kasvunõuded tal on.

Kastmise tihedus sõltub veel muustki.

Kasvukoha temperatuurist: soojas ruumis tuleb kasta tihedamalt, jahedas harvemini.

Kasvunõust: plast- ja klaaspotis kuivab potisegu aeglasemalt, savipotis kiiremini. Veelgi rutem kuivab puuoksale või plokile istutatud taim.

Potisegu koostisest: kuivõrd suudab see vett siduda ja hoida.

Lehtedest: lihakate lehtedega liigid kuivavad aeglasemalt, õrnade lehtedega kiiremini.

Juurtest: ilusad terved juured, mis aktiivselt kasvavad, tarbivad rohkem vett kui viletsate juurtega taimed.

 

Mugav kastmisvõte orhideele
 

Koredas substraadis kasvavat orhideed saab kõige hõlpsamini kasta vannitades. Kui võtad orhideepoti kätte ja see on kerge, siis on paras aeg taimele juua anda.

Aseta pott toasooja veega täidetud anumasse, nii et vesi ulatuks veidi üle poti serva. Kuivast substraadist hakkavad veepinnale tõusma õhumullid.

Kümne minutiga saab segu korralikult märjaks ja poti võib välja võtta. Lase liigsel veel välja niriseda. Kui vett enam ei tilgu, pane taim oma alalisele kasvukohale ilupoti sisse tagasi.

NB! Kuigi substraat tundub pealt kuiv, võib sisemuses olla veel küllalt niiskust. Kui nüüd kasta, tekib liigniiskus, mida juured ei talu. Järgi reeglit: kuiv pott on kerge, niiske seguga pott raske. Kogemused õpetavad olukorda õigesti hindama.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid