Hooghännad lillepotis!? Nendest putukatest saad lahti just selle abil
Kaja Kurg
Kodu&Aed
Lillepotis võivad hooghännalised hakata aga tüli tekitama ja taimejuuri sööma, kui neid on seal liiga palju. | Shutterstock

Kirpudena potimullal karglevad hooghännalised on jäledad, aga neist on lihtne vabaneda. Mõned nipid järgnevalt. 

Mõnikord trügivad toalillepotti mulla sisse hooghännalised. Need ongi need imepisikesed millimeetri-paari pikkused hallikasvalged putukad, kes pärast kastmist ilmuvad mullapinnale ja hakkavad seal vilkalt ringi sebima. Kui uurida mullapalli sisu, võib neid seal vahel olla nii palju et lausa kihiseb.

Kuidas hooghännad potti said? Küllap aiast toodud kompostmullaga, mille sa jätsid läbi kuumutamata. Nii jäid putukad ja nende munad ellu.

Tegelikult on hooghännalised väga kasulikud pisiolendid, sest lagundavad mullas olevaid taimejäänuseid, tekitades huumust. Nad on mullaelustiku loomulik koostisosa. Lillepotis võivad hooghännalised hakata aga tüli tekitama ja taimejuuri sööma, kui neid on seal liiga palju. Paljunemist soodustab pidevalt väga niiske muld.

 

Hooghändadest vabaneb paari lihtsa nipiga:

* Kõrvalda liigniiskus! Kasta nii, et mullapind jõuaks kastmiskordade vahel heledaks tõmbuda.

* Kobesta mulda, et seda õhustada.

* Puista mullapinnale tubakapuru (müügil aiaärides). Nii imbub iga kastmiskorra ajal mulda lahjat tubakaleotist, mis toimib nõrga putukatõrjevahendina.

* Võid kasta ka kaaliumpermanganaadi lahusega.

* Kevadel istuta taimed poest ostetud toalillemulda.

Toataimede hooldusest loe veel lisaks siit.

Sarnased artiklid