Kolm olulist komponenti, mis ei tohi ühestki kodust puududa

kodus.ee
Sisusta kodu nii, et jääks piisavalt liikumisruumi | Shutterstock

Pole oluline, kas kodu on suur või väike, tähtis on, et tunneksid end kodus hästi - toome ära kolm komponenti, mis heaoluks vajalikud.

Ära unusta kodu korralikult õhutada | Shutterstock

 

 

Värske õhk

Sul on kodus hea olla, kui ruumides on korralik ventilatsioon ja piisavalt värsket õhku. Õhuta tube piisavalt: magamistuba tuleks korralikult õhutada hommikul peale tõusmist ja õhtul  enne magamaheitmist, elutuba ja lastetuba soovitatakse päevas koguni kolm korda õhutada ning kööki tuleks õhutada nii õhtul kui hommikul, aga pärast iga söögitegemist. Tuleb meeles pidada, et akna praokile jätmisega ei saavutata korralikku õhutust, küll aga läheb kaotsi väärtuslik soojusenergia ja kütad niisama nö ilma soojaks.

Aknast avanev vaade võib olla ka kodukujunduse üks osa | Shutterstock

 

Loomulik valgus

Pese aknad, tõmba kardinad eest  ja lase loomulikul valgusel ruumidesse voolata - meie kliiimas pole valget aega just ülearu palju, kasuta see maksimaalselt ära. Kui aknast avaneb lummav vaade, integreeri see oma kodu kujundusse ning lase sel mõjule pääseda.

Jäta endale kodus võimalikult palju liikumisruumi | Shutterstock

 

Ruumi liikumiseks

Enamik meie küsitlusele vastanud lugejaid oli häiritud asjaolust, et kodus on liiga palju asju. Tee süda kõvaks ja too tõepoolest koju ainult need asjad, mida sa väga hindad - ülejäänu müü maha, anna ära või viska minema, ent kõige targem oleks "käib kah" asjad ostmata jätta.  "Vaata iga mööbliese üle, kuidas see ruumis paikneb ning kuidas selle ümber saad liikuda," soovitab populaarse blogi "Interior Style Hunter" autor Grant Pierrus.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid