6 nippi, mis aitavad alustada õnnelikku päeva

kodus.ee
Võta hommikul aega ja ära kiirusta! | Shutterstock

Tunned kodus juba hommikul ärgates, et tuju on sant ning miski ei kisu uut päeva alustama? Proovi seda muuta!

Võta aega

Kui su hommik näeb välja justkui oleks keegi video poole kiiremini mängima pannud, siis loomulikult teeb rabistamine närviliseks. Mine õhtul varem magama, et hommikul varem ärgata ja aega võtta - ka enda jaoks.

Loo oma hommikurituaalid

Rituaalid aitavad stressi vähendada - loo endale oma hommikurituaalid. Sinna võiks siiski kuuluda ka väike liikumine, parimal juhul sörgiring, ent kasvõi väike hommikuvõimlemine terrassil või avatud akna all teeb päeva paremaks. Teadlased soovitavad näiteks, et ärgata võiks kell 6.45 ja kes juba kell 7 jooksuringile läheb ja alla võtta tahab, on õigel teel: just siis pidavat keha kõige paremini rasva põletama. 7.15-7.30 on hommikusöögiks hea aeg, pärast seda võiks mõelda seksile: hommikuti on seksihormoonid laes! 

 

Kallistus ja musi annavad päevale õnneliku stardi | Shutterstock

Söö korralikult ja tervislikult

Hommikusöök olgu korralik, ent tervislik - see annab stardi kogu päevaks. Miks mitte alustada päeva munaroaga, nagu eelistavad paljud filmistaarid: munad sisaldavad palju vitamiine, on proteiinirikkad ja sisaldavad vajalikke rasvu. Munad täidavad hästi kõhtu, kuid ei too ebavajalikke lisakaloreid. Kaunitarist modell Christie Brinkley alustab oma päeva näiteks sooja sidruniveega - pigistab klaasi terve sidruni mahla, lisades veidi mett ja cayenne'i pipart. Imejoogiks peetaval sidruniveel on mitu head omadust: see aitab korrastada seedimist, ei lase kehal dehüdreeruda, annab päevaks vajaliku vitamiinilaksu, rääkimata sellest, et kaaliumi sisaldav sidrun aitab kehakaalu kontrolli all hoida. Sidruniveele järgneb tassike cappuchinot kookospiimaga.

Pane paika prioriteedid

Mõtle hommikul läbi oma päevased ülesanded ja säti paika vähemalt 3 asja, mis kindlasti tuleks ära teha. Nii on õhtul suurem rõõm - oled tõesti midagi ära teha jõudnud.

Sisenda endale positiivsust

Ütle endale iga päeva alustades: "Ma olen suurepärane, ma armastan ennast ja maailma, mind ootab ees tore ja hea päev, mul läheb kõik hästi. Ma saan kõigega hakkama." Lausa uskumatu, kui palju me saame ise oma mõttemaailma positiivsusele suunata. Ja ära unusta naeratamist!

Alusta kallistusega

Kallistus on tõeline hea-tuju-ravim, mis pühib kõik mured ja hirmud: kallistage pereliikmetega töö- ja koolipäeva alustades, nii stardivad kõik oma päeva positiivsete emotsioonide laenguga.

Sarnased artiklid