4 eriti mõnusat asja, mida just sügisel nautida

kodus.ee
sügis
Kaunis sügismaastik | Shutterstock

Ära lase kaamosel tulla! Vihmale-tuulele vaatamata on sügis väga mõnus aastaaeg. Toome ära vähemalt 4 põhjust, miks see nii on ja mida sügisel nautida tasub!

sügis
Sügislehed ja beebi | Shutterstock

Looduse värvid ja õuesolemine

Eestimaa on sügisel imekaunis! Tasub jope selga ning kummikud jalga tõmmata ja metsa või rabasse jalutama minna - boonuseks võid saada korvitäie maitsvaid metsaande ja kaunid fotod, mis südant soojendavad ka aastate pärast. Ja ära ole nii alati täiskasvanud, tegelikult võib olla päris lõbus ka koos järeltulijatega lehekuhjas möllata.

 

sibullilled, keisrikroon
Keisrikroon on üks sibullilledest, mida mügrid ei puutu | Shutterstock

Lillesibulad mulda

Ka oktoobris võid veel lillesibulaid istutada, et siis kevadel jällegi õiteilu nautida. Milliseid sibullilli mügrid ei puutu, loe siit. Ajakiri Kodu & Aed õpetab ka, kuidas sibullilli istutada.

Sügisannid
Sügisannid | Shutterstock

Mõnusad toidud, uued maitsed

Sügis on andiderikas ja värviline ka toidulaual: proovi erilisi maitseid ja katseta näiteks värvilisi porgandeid, mõnd seni tundmata köögivilja jne. Võid proovida luua uusi hõrke maitsekooslusi näiteks suurest sügislemmikust kõrvitsast. Õunasaak ja sügis käivad kokku, õunapirukas ja õunapommid on ikka ja alati pere lemmikud ja kui varem pole proovinud, katseta toidutegemist puupliidil: ka sellest pajatab pikalt värske Kodu & Aed!

 

Kohvitass ja kootud sall
Kohvitass ja kootud sall | Shutterstock

Katseta käsitööd

USAs peetakse kudumist uueks joogaks ning hingearstid soovitavad seda ravivahendina. Kui tunned, et varrastega toimetamises pole sa just kõige osavam, saad kõigest poole tunniga salli käte abil kootud! Võid aga proovida ka muud tubast meisterdamist, näiteks proovida taastada vana kappi või meisterdada remondijääkidest kauni serveerimisaluse. Häid meisterdamisideid jagavad ka ajakirja TM Kodu & Ehitus lugejad: vaata siit!

 

Sarnased artiklid