Ehedad vastupidavad materjalid, nutikas tehnika, lihtne hooldus, ühtlasi ka ajatus ja energiasäästlikkus – need on moodsa köögi tähtsaimad märksõnad.
„Köök peab vastu pidama kümme ja rohkemgi aastat,” rõhutab köögidisainer Hiie Härm, kes oma teadmisi ja
Köök on kodu süda, mis peab olema ennekõike praktiline, vastupidavatest materjalidest ja mugav, seda enam, et investeering tehakse paljudeks aastateks.
Kui köök rajatakse uude majja, on lihtsam algusest peale kõik detailid läbi mõelda.
Looduslähedane stiil on sisekujunduse üks populaarsemaid suundi.
Ruumid, mis on täis taimi, orgaanilisi materjale ja rahulikke värvitoone on hubased ja ajatud, soodustades puhkamist ja lõõgastumist.
Kööki peetakse sageli kodu südameks – see on hubane koht, kus valmistada hommiku-, lõuna- või õhtusööki ning kus saavad kokku kõik pereliikmed eine nautimiseks või päevamuljete jagamiseks.
Klassikaline ja funktsionaalne köök ei lähe küll kunagi moest, kuid järjest võimalusterohkema köögitehnika pakutavaid uuendusi tuleb üha juurde, millest saab inspiratsiooni ka sisekujunduslahendusteks.
Millist värvi seinte vahel keegi end hubasemalt tunneb, oleneb paljuski inimesest, kuid siiski on teatud põhitõed ja reeglid, millest lähtuda.
Värv kui valguse ja energia avaldus võib seeläbi, kuidas me seda tajume, meid mõjutada.
Unustage heledad köögid! Sel hooajal on must uus hall. Musta värvi köögid on taas kuum trend ja on võtnud hallidelt koha üle. Kogu köök tehakse musta värvi – isegi kapid, tööpind, tehnika. Kusjuures kogu köögitehnika, ka veekeedukann on matt must.
Mitte alati ei pruugi köök olla suur ja avatud ruum - kuidas 3-5m2 pisikest kööki maksimaalselt kasutada ja muuta see tõeliselt vaatamist väärt ruumiks?
1. Heledad, neutraalsed toonid
123RF
Mida tumedam on sinu pisike köök, seda kokkusurutum ta nä