Veetorustiku loputus on vajalik

TM Kodu&Ehitus
Kõiki segisteid ja kraane peaks kasutama kodus igapäevaselt. | Shutterstock

Kui uus majapidamisvee torustik on paigaldatud, tuleb see alustuseks enne kasutusele võtmist läbi loputada. Seda asjaolu kiputakse kahjuks tihti unustama. Miks on see oluline?

 

Uue torustiku läbiloputamise mõte on loomulikult uhtuda torustikust välja võimalik sodi, et seda ei tuleks hiljem kraanidest.
Eriti oluline on torustiku kasutuselevõtu eelne loputamine vasktorude puhul, kus algab toru sisepinna oksüdeerumine juba esimesest kokkupuutest veega. Et torus tekiks kaitsvad oksiidikihid, peab vesi olema puhas ja hapnikurikas. Kui vasktoru sisepinnal on sodi, siis selles kohas toru ja vee korralikku kontakti ei tule ja sinna jääb ka kaitsev oksiidikiht tekkimata.

Teine tähtis asjaolu on, et nii uue torustiku kasutuse esimestel päevadel kui ka hiljem tuleb veel lasta kraanidest piisavalt joosta. Kõiki segisteid ja kraane peaks kasutama igapäevaselt, kõige harvemini vähemalt kord nädalas, et vesi ei seisaks torudes liiga pikalt. Kui nt uue torustiku puhul seda koheselt kasutusse ei võeta, peaks hoones käima regulaarselt segistitest ja kraanidest vett joosta laskmas.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid