Uksed, mis pakuvad avarust ja lisaruumi. Millist valida?
Swedoor
Sisuturundus
Lükanduks on nutikas valik - ka avatuna ei võta see enda alla põrandapinda. | Swedoor

Uks on praktiline element meie kodu igas ruumis. Hästi valitud uks võib interjööri rikastada, andes sellele näiteks särtsaka karakteri, trendika hõngu või hoopiski avaruse. Millist ust eelistada, kui soovime ruumi avaramaks muuta?

Lükanduksed – ideaalsed ruumisäästjad

jeld_wen_liukuovi_seinan_sisaan_unique_massiivikehysovi_501.jpg

Seinasisesed lükanduksed jätavad lisaks põrandapinnale vabaks ka seinad
Swedoor

Lükanduks on ruumi säästmiseks nutikas valik – nimelt ei võta ka avatud lükanduks enda alla lisapõrandapinda. Selline lahendus sobib eriti hästi kitsamasse korterisse, kus hingedega uks võib avatuna tülikalt ette jääda.

Seinapealseid lükanduksi on lihtne paigaldada nii uude kui ka renoveeritavasse majja. Lükanduks on hea lahendus ka siis, kui ruumi soovitakse jagada kaheks osaks. Nii saab näiteks garderoobi eraldada magamistoast või dušši ja vanni ülejäänud vannitoast.

Seinasisesed lükanduksed jätavad peale põranda vabaks ka seinad – väärtuslikku lisaruumi tekib veelgi rohkem. Kui kodu on alles projekteerimisjärgus, on just seinasisesed lükanduksed kõige nutikam valik, aga soovi korral saab sellise ukselahenduse paigaldada ka renoveeritavasse ruumi.

Laia valiku kvaliteetseid lükanduksi leiad Swedoori tootevalikust. Swedoor pakub lukustatavaid lükanduksi, mis sobivad hästi näiteks magamistuppa või tualetti, ja kahest ukselehest koosnevaid lükanduksi. Paarislükanduksed sobivad hästi ruumidesse, milles on ajaloolist hõngu – kahte lehte käiv uks mõjub sel puhul väärika ja suursugusena.

jeld_wen_massiivikehysovi_unique_501m_peililasi.jpg

Peegliga uks muudab ruumi visuaalselt avaramaks, aga on ka praktiline.
Swedoor

Peegliga uks muudab ruumi visuaalselt avaramaks ja on samas praktiline. Kui ruumi niikuinii peeglit soovitakse, on uks sellele just sobiv koht – nii ei võta peegel enda alla lisaseinapinda. Kui peeglile langeb ka päevavalgus, on ruum veelgi valgusküllasem ja seega visuaalselt avaram.

Klaasinguga uks on praktiline ja kaunis lahendus

jeld-wen-craft-129-pariovi.jpg

Klaasinguga uks lisab ruumile valgust ja avarust.
Swedoor

Klaas on maitsekas ja stiilne dekoratiivmaterjal, mida saab teiste materjalidega põnevalt kombineerida. Klaasinguga uksest pääseb päevavalgus läbi – nii saab seda maksimaalselt ära kasutada ka hämarates ruumides. Tänu klaasi läbipaistvusele lisanduvale valgusele tundub ruum avaram. Klaasinguga uks lisab ruumile ka värskust ja isikupära.

Swedoor pakub ustele erinevaid klaasitüüpe – nii leiab iga ruumi uksele just sinna sobiva lahenduse. Kirgas klaas uksel on justkui aknaks tubade vahel – selline lahendus sobib hästi köögi või elutoa ustele. Tihtipeale on koridorid hämarad, kuna päevavalgus ei ulatu sinna hästi – ka sel puhul on abi just kirka klaasiga uksest.

Rohkem privaatsust pakub satiinklaas, mis loob pehme ja rahustava keskkonna. Sellisest klaasist paistavad läbi vaid valgus ja varjud. Põnevaid disainilahendusi pakuvad ka mustriga klaasid.

Mobiilirakendus aitab valida sobiva ukse

Mõnikord võib olla raske ette kujutada, milline ukselahendus sobib koju kõige paremini. Swedoori Door Designeri mobiilirakenduse abil saab enne ukse soetamist vaadata, kuidas see sobitub ümbritsevasse keskkonda. Selleks tuleb nutiseadmega teha ukseavast foto. Seejärel tuleb pildistatud ukseaval paika sättida ukseraami nurgad ja siis saabki sobitada sinna Swedoor ADVANCE-LINE uksi. Peale eri mudelite saab rakenduse abil leida uksele ka sobivaima värvitooni.

Kui sobiv uks on leitud, tuleb vajutada nuppu „SALVESTA UKS“. Nii jääb pilt seadme pildigaleriisse. Et valitud uks endale soetada, näita pilti lihtsalt edasimüüjale — lähima edasimüüja leiad samuti rakendusest. Tasuta eestikeelne rakendus on kättesaadav nii Androidi kui ka iOSi operatsioonisüsteemis.

Rohkem informatsiooni kvaliteetsete uste kohta leiad SIIT.

Sarnased artiklid