Tahan terrassi, kuidas edasi? Vundamendile või plokkidele?

Ants Vill
Terrassile tasub tihti teha ka tuulevarje seinad, mis võimaldavad tihedama asustuse korral ka mõningast privaatsust. | Tootja

Alustuseks peaks endale selgeks tegema, milleks terrassi kasutama hakatakse. Sellest sõltub, kui suur see ehitada – ja millest ehitada ning kui tugevaks see teha.

"Kümme ruutmeetrit on ilmselgelt vähe – kuigi sinna mahub nelja ja isegi rohkema kohaga söögilaud ära, pole seal mugav. Ei jääks ruumi ümber laua taga istuvate inimeste ringi liikumiseks või mööda käimiseks," juhatab teema sisse Kalvi Liiv, ettevõtte A-Profiil juht.
"Alles siis, kui on selge, kui palju inimesi on plaanis uuele platvormile ära mahutada, saab hakata edasi plaane tegema. Ütleksin, et sellise väiksema majapidamise korral on n-ö õige mõõt ca 20 ruutmeetrit, sinna mahub kuue kohaga laud ja näiteks ka suurem grill lahedalt ära."
Terrasside ehituse maksumus varieerub väga palju, keskeltläbi on m2 hind ca 180 eurot. Liivi sõnul on kõik nende rajatud terrassid rajatud vundamendile, mitte fiboplokkidele – see tagab aastaringse stabiilsuse ning sellisele terrassile võib julgelt rajada ka talveaia.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid