Sisekujunduse klassika - kuidas puitu interjööris nutikalt kasutada?

Sisuturundus
Puit vaheseinana. | www.behance.net/gallery/

Puit on olnud armastatud ehitusmaterjal juba aastasadu. Seda kasutatakse edukalt nii ehitiste väli- kui sisepindade katmiseks ja ehitustöödeks. Näiteks Norra linnas Kirkjubøargarðuris asub 12. sajandist pärit puumaja, mis on siiani asustatud. See on selge tõestus sellest, kui vastupidav puit võib olla.

Puit on mitmekülgne
 

Tiik, tamm, Siberi lehis, mänd, kuusk, pöök, mahagon ... igal puiduliigil on oma välimus ja tugevused. Need tugevused koos puidu sooja ilmega muudavad selle ideaalseks ehitusmaterjaliks ka siseinterjööri töödeks ja kaunistuseks.
 

Puitu saab interjööris kasutada mitmel viisil

Puitu saab kasutada nii põranda-, kui seinamaterjalina, efektsete kujunduselementide valmistamiseks, treppideks, töötasapindadeks ja mitmetes muudes siseinterjööri elementides.
 

Puit põrandamaterjalina

Kõige levinum puidu kasutusviis sisetöödel on selle kasutamine põrandamaterjalina. Interjööri puit tähendab sageli laud- või parkettpõrandat. Korralik täispuidust põrand pakub sinu kodus luksust ja lisasoojust. Parkettpõranda valikus on nii eri puitudest kui ka erineva kuju ja mustriga variante.

Uuematest materjalidest võiks aga esile tuua otsatapiga põrandalauad, mille puhul on võimalik laudu paigaldada nagu parketti ehk pikkuse erinevusest tekkivad kaod on seeläbi võimalik viia miinimumini. Sõltuvalt tootjast on selliseid laudu ka mitmes toonis. Näiteks Woodmoodil on viies erinevas värvitoonis põrandalaudu, mis on juba tehases viimistletud – Limestone, Marble, Granit, Magma ning Basalt.

Puit põrandamaterjalina. | Woodmood

Puidust vaheseinad

Puit sobib ideaalselt eraldusseina loomiseks. Näiteks elutoa ja söögitoa eraldamiseks võite kasutada vertikaalseid puidust pulki, mis asetsevad mõne sentimeetri kaugusel üksteisest. See võimaldab sul luua eraldatud ala, säilitades samal ajal kontakti mõlema piirkonna vahel.
Samamoodi sobib puit väga hästi ka kinniste seinte ehituseks. Üheks selliseks põnevaks materjaliks on Woodmoodi tootevalikus olev sisevoodrilaud Dragon. See on dekoratiivse reljeefse pinnaga voodrilaud, mis lisab interjööri põneva efekti ning on inspireeritud Jaapanipärasest puidu põletamise tehnikast.

Sisevoodrilaud Dragon. | Woodmood

Puidust laed
 

Tihtipeale arvatakse, et puidust lagi on möödanik või, et toimib ainult klassikalises interjööris. Üldse mitte. Kaasaegse stiili harrastajatele on olemas ka lahendused, mis sobituvad suurepäraselt ka moodsaks sisekujunduseks nagu näiteks allpool toodud fotol olev puidust laekate.

Puit laematerjalina. | www.trendir.com

Uksed ja trepid
 

Kui sa ei kasuta uste puhul klaasi, on siseuksed tavaliselt puidust. Mõned ehitajad otsustavad siseuksed viimistleda värvikihiga, teised lasevad lummavatel puidumustritel läbi paista.
See kehtib ka treppide kohta. Puidust trepp on väga ilus ja vähese hooldusvajadusega. Kui trepp on juba aastaid oma tööd teinud ning näeb väsinud välja, saab värske laki- või õlikihiga sinu vanale trepile teha täieliku makeoveri.
 

Mööbel
 

Vaata oma toas ringi ja võid tõdeda, et suur osa sinu toas olevast mööblist on tehtud puidust – lauad, toolid, riidekapid, kummutid, riiulid on tihtipeale vaid vähesed neist. Puidust mööbel sobib ühtviisi hästi nii klassikalise interjööriga koju kui ka viimase trendi järgi sisustatud ruumi.
 

Sisekujunduse elemendid

Lõpuks on tuhandeid, võib-olla miljoneid, puidust dekoratiivesemeid, mille vahel valida ja mida valmistada. Kõigile leidub midagi - puust kausid, teeküünlajalad, pildiraamid, lõikelauad, kuumaalused jne. Isetegemise  entusiastide jaoks on puidust aksessuaaride valmistamiseks erinevaid projekte, mille ideid leiab rohkelt ka näiteks Pinterestist. Võib-olla on see sinu jaoks just üks kena projekt ühe koduse pühapäeva pärastlõuna jaoks?

Nagu näed, on puit palju enamat kui lihtsalt üks vana ja vaid klassikalisse interjööri sobiv ehitusmaterjal. Puit sobib suurepäraselt ka moodsa sisekujundusega ruumidesse. Meie Woodmoodis oleme sügavalt veendunud, et puit on hinnatud miljöö looja ning looduslik keskkonna hoidja nii siseruumides kui ka väliskeskkonnas. Puitlahendused aitavad luua hubase atmosfääri ja tagada siseruumides tervisliku sisekliima. Woodmood oskab sellele vääriliselt kaasa aidata ja teab, kuidas tuua esile isikupära ning aidata luua õige meeleolu.

 

Woodmood tooted saadaval SIIN!

Sarnased artiklid