Selle aasta trendid aias ja rõdul

Sisuturundus
Üha rohkem mõeldakse välja variante, mida ja kuidas rõdul kasvatada. | Hansaplant

Hansaplandis juba ligemale 15 aastat töötanud Jane Pärnalaas räägib, millised on tänavused kevadised trendid. Jane ütleb, et “Selle aasta trend on roosa ja rohelise kombineerimine”.

Milliseid on selle aasta aiandusvaldkonna trendid?

Vertikaalaed. | Hansaplant

URBANSTIIL

Üks suur trend on jätkuvalt n-ö urbanstiil, mis tähendab linnakeskkonda sobitatud aeda. Näiteks rõdul kasvatatavad taimed. Järjest rohkem mõeldakse välja uusi lahendusi, igal rõdul ja terrassil saab midagi kasvatada. Pakume mitmekesist valikut taimi väikese miniaia aastaringseks kujundamiseks, nende eripära ja ilu tulebki eeskätt esile just aiavaasides, pottides ning kastides.
Üldiselt trend on see, et tarbeaiad ja iluaiad liiguvad kokku. Ilmselt on põhjus selles, et inimestel on ruumi vähem ja see on efektiivsem lahendus.

VERTIKAALAIAD

Samuti on muutumas üha populaarsemaks vertikaalaedade rajamine. Ajalooliselt on neid rajatud pratkilistel põhjustel. Kui asulaid on kimbutanud ruumipuudus, siis on põllumaa leidlikult horisontaalselt pinnalt vertikaalsele üle viidud.
Vertikaalaiandus sobib ideaalselt inimestele, kes on harjunud elama linnakeskkonnas, aga sooviks oma rõdule või terrassile pisut enam taimset elu. Tutvustame teile mõningaid uuema aja lahendusi, kuidas urbaniseerunud keskkonnas edukalt aianduse tegeleda.
Roheline elukeskkond muutub tuntavalt järjest populaarsemaks. Hansaplandi töötajad mõtlevad igapäevaselt, kuidas inimeste elu lihtsamaks teha.


HEKID JA PIIRDED

Järjest enam tegutsevad naabrid ja korteriühistud koos, rajades ühiselt terviklik haljastus ja hekid, muudetakse hubaseks mänguväljakute ümbrus ning sissesõiduteed.
 

ÕIERIKKAD PÜSILILLED

Püsililledest on enim populaarsed õierikkad, ilusad ja värsked taimed, samuti efektsed kõrrelised. Pakume ka kiireid ja alternatiivseid lahendusi traditsioonilistele hekkidele, mis muudavad koheselt grilli- ja puhkenurgad privaatseks, annavad meeldiva tausta ning sulgevad vaateid. Näiteks ristkülikukujulisi istutuskaste üksteise kõrvale sobitades ja nendesse kõrgekasvulisi kõrrelisi istutades, saab meeldiva tuules voogava piirde.
 

KOHE ILUSA JA VÕIMSA EFEKTI LOOVAD PÜSIKUD

Rooside ja püsilillede puhul pakub Hansaplant suuremaid istikuid, mis on kohe valmis kasutamiseks näiteks terrassil ja rõdul.
 

ERINEVUS RIKASTAB

Uusi taimi on Hansaplantis väga palju! Näiteks ronitaimede valiku oleme ringi teinud. Proovime pakkuda kõigis taime rühmades erinevaid ja unikaalseid sorte, mida naabri aiast juba naljalt ei leia.

Kombineeri roosat ja rohelist. | Hansaplant

TRENDIKAS VÄRV ON ROOSA JA ROHELINE

Kodusisustuse valdkonnas on selle aasta trend kindlasti roosa ja rohelise värvi kombineerimine. Näiteks roheline taim ja roosa pott. Roosa ja roheline on selle hooaja värvid.
 

ÖKO OLLA ON MOODNE

Trendikas on ka kõik, mis seondub mahepõllundusega. Väetistest ja muldadest eelistavad inimesed eelkõige ökoloogilisi tooteid.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid