Puitmaja toob aeda elu – mida tuleks aiamaja valides tähele panna?

kodus.ee
Sisuturundus
Aiamaja võib olla mõnus koosviibimispaik või hoopiski praktiline hoiuruum. | Lasita Maja

Puitmajake aias võib olla mõnusaks koosviibimispaigaks või hoopis praktiliseks hoiuruumiks. Olgu tegemist tööriistakuuri, mõnusa väliköögi või rahuliku kodukontoriga, materjalide kvaliteet ning õige paigaldus mängivad olulist rolli igal juhul. Mida tuleks hoone planeerimisel kindlasti tähele panna?

Millistesse detailidesse investeerida?

_fdp6890.jpg

Kaunis paviljon toob aeda elu.
Lasita Maja

Aiamaja planeerides tuleks esmalt paika panna see, mis otstarbeks seda kasutama hakatakse. „Kui aeda soovitakse kuuri, kuhu mahutada muruniiduk, pole mõtet eriti suuri investeeringuid teha. Mida rohkem tahetakse aiamajas vaba aega veeta, seda enam tuleks tähelepanu pöörata seinte paksusele, akende ning uste kvaliteedile, aga ka hoone ruumilahendusele“ toob välja Lasita Maja müügijuht Maria Roop. Niisiis tasub läbi mõelda – kas tulevasest aiamajast saab külaliste majutuspaik, varjualune suveüritustel, kodukontor või lihtsalt ruum, kuhu suusad ja tööriistad paigutada.

Põhjamaine puit on vastupidavam

Puitmaja valides tasub eelistada põhjamaisest puidust valmistatud palke. Külmas kliimas kasvavad puud aeglaselt ning tänu sellele on puidu kiud tihedad. Nii on põhjamaine puit väga tugev ning vastupidav, ka soojuspaisumine on väiksem. Lisaks vastupidavusele on külmas kliimas kasvanud puidul ka esteetiline eelis – palgid jäävad visuaalselt ühtlased.

Vundament on kõige alus!

0g9a8104_1.jpg

Kuna vundamendivalik on tänapäeval suur ja lai, leiab sobiva lahenduse praktiliselt igasse aeda.
Lasita Maja

Roop toob välja, et aiamaja võib paigaldada peaaegu igasugusele pinnasele – oluline on  valida sellele vastav vundament. Just sobilik vundament on aiamajade puhul määrava tähtsusega. Et puit on 100% looduslik ning elav ehitusmaterjal, võib see aja jooksul mõnevõrra moonduda – paisuda, kahaneda või kaarduda. Need iseärasused ei ole aga probleemiks – kui majal on piisavalt tugev vundament ja tagatakse hoone normaalne vajumine (ei paigaldata takistavaid lisadetaile). Peamised probleemid tekivad just siis, kui hoone aluspind pole piisavalt tugev. Vajuva pinnase puhul tasub eelistada postvundamenti,  tugevale murupinnasele  võib laduda ka lihtsa ja odava Fibo plokkidest aluse. Kuna vundamendivalik on tänapäeval suur ja lai, leiab sobiva lahenduse praktiliselt igasse aeda.

Aiamaja võib kerkida juba mõne päevaga

_fdp6014_1.jpg

Põhjaliku juhendi abil on aiamaja püstitamine jõukohane pea kõigile.
Lasita Maja

Aiamaja paigaldamise aeg oleneb loomulikult aiamajast – väiksema maja võib kokku panna kõigest paari päevaga, suuremate paigaldamiseks kulub aega mõnevõrra rohkem. Roop nendib, et aiamaja võib püstitada ka inimene, kes igapäevaselt ehitamisega ei tegele– igas Lasita majapakis on kaasas konkreetse hoone paigaldusjuhised. Põhjaliku juhendi abil on hoone püstitamine  lihtne ja jõukohane pea kõigile ning alati võib helistada  Lasita müügiesindusse ja abi küsida. Igal juhul tasub aga maja paigaldada kahekesi, sest nii on lihtsam paika panna pikki seinadetaile. Kes aga ei soovi maja ise püstitada, saab Lasita kaudu tellida ka püstitusteenuse – siis panevad maja kokku professionaalid.

AS Lasita Majad on puidust aiamaju tootnud juba 20 aastat. Et põhjamaine puit on kvaliteetne ning hinnatud, eksporditakse ka Lasita aiamaju üle terve maailma. Rohkem informatsiooni erinevate aiamajade kohta leiad SIIT. 

Sarnased artiklid