Põrand imitatsiooniplaatidest. Millised eelised on sellel lahendusel?

kodus.ee
Sisuturundus
LVT põrandaplaadid imiteerivad erinevaid materjale -- näiteks puitu, metalli ning kivi. | Floorin

Imitatsiooniplaadid ehk LVT (inglise keeles luxury vinyl tiles) on lahendus, mis võimaldab paigutada kauni ja vastupidava põranda igasse ruumi. Nagu nimigi ütleb, imiteerivad need põrandaplaadid erinevaid materjale – näiteks puitu, metalli ning kivi. Samas on LVT plaatidest põrand vastupidavam kui puitpõrand ning jala all mõnusam kui külm ja kõva kivipõrand.

Mõnusam kui kivi, vastupidavam kui puit

LVT põrandaplaatide näol on naturaalse materjali ilu kombineeritud mugavuse ja vastupidavusega. Plaadid on niiskuskindlad ning neid võib paigaldada igasse ruumi. Kui näiteks tavalist puitpõrandat ei saa vannituppa paigaldada, siis LVT puitu imiteerivate plaatidega võib ruumile sellegi poolest sooja ja õdusa ilme anda.

Üheks oluliseks LVT põrandaplaatide eeliseks on see, et neid on äärmiselt lihtne hooldada. Seetõttu sobib selline lahendus eriti hästi kodudesse, kus on lemmikloomad või väiksed lapsed. Imitatsiooniplaatidest põrandad on kriipimis- ja plekikindlad, aga ka tervisesõbralikud – materjal ei põhjusta allergiat. Erinevalt lakitud puitpõrandast ei ole LVT plaatidest põrand libe.

Otsides koju trendikat kivipõrandat, tasub kindlasti tutvuda ka erinevate imitatsiooniplaatidega.  Välimuselt on plaadid identsed imiteeritava materjaliga, kuid jala all on need pehmemad ja soojemad. Seega saab LVT plaatide abil näiteks trendika marmormustriga põranda, mis jala all ometi mõnus on. LVT põrandaplaatide plussiks on ka nende heli summutav omadus.

Vastupidavus tagab kauni põranda pikkadeks aastateks.

Eestis pakub kvaliteetseid LVT põrandakatteid Floorin AS. Floorini valikust leiab erinevaid LVT lahendusi väga erinevatest hinnaklassidest: kodukasutuseks mõeldud materjalidest kuni ülisuuri kulutuskoormusi taluvate, nt kaubanduskeskustesse ja reisiterminalidesse sobivate lahendusteni. Kodulahenduste populaarsemad tooted on Camaro, Colonia ja Moduleo sarjad. Kollektsioonid on kokku pandud selliselt, et igasse interjööri võiks leida taskukohase hinna eest maitseka, mõnusa ja vastupidava põrandalahenduse.

Et disainilahendused oleksid praktilised ja ihaldusväärsed, viiakse enne kollektsiooni valmimist läbi trendi- ning disainialaseid uuringuid. Peamiselt sisaldavad kollektsioonid rohkelt puidu- ning kivimustreid, valida saab nii klassikaliste kui trendikate lahenduste vahel. Tänu laiale valikule võib mõnusa põranda leida nii moodsasse linnakorterisse kui ka ajaloolise hõnguga maamajja. Detailsed imitatsioonid jätavad LVT plaatidest hämmastavalt tõetruu mulje. Põrandale saab isikupära anda ka tänu laiale vaheliistude valikule.

LVT plaadid on töödeldud unikaalse polüretaankaitsekihiga. Selline töötlus tagab põrandale esindusliku välimuse pikkadeks aastateks, samuti aitab see lihtsustada põranda hooldust ning vähendada hoolduskulusid.

Floorini LVT plaadid on keskkonnasäästlik valik, kuna põrandaplaadid on 100% taaskasutatavad. Lisaks sellele on plaate on lihtne paigaldada ning isegi ekstreemsemate vigastuste korral saab põranda kiiresti korda – tuleb vaid probleemses kohas asuvad plaadid välja vahetada. LTV plaadid sobivad hästi ka põrandaküttega ruumidesse.

Tutvu Colonia LTV kollektsiooniga lähemalt SIIT

Sarnased artiklid