Põhjused, miks kodus peaks alati olema mustasõstramoosi purk

kodus.ee
Arvatakse, et mustasõstraseemnete rasvhapete koostis kaitseb erinevate veresoonkonnahaiguste eest. | Shutterstock

Must sõstar on aiamarjade C-vitamiini kuningas – üksnes 50 g piisab, et rahuldada päevane C-vitamiini vajadus. Lisaks leidub mustas sõstras ka ohtralt E-vitamiini.

Külmetushaigusi ja palavikku peletab kõige paremini kuum mustasõstrajook ja kodune puhkus, seepärast hoia talvel alati üks mustasõstrakeedise purk käepärast.
Arvatakse, et mustasõstraseemnete rasvhapete koostis kaitseb erinevate veresoonkonnahaiguste eest ja aitab ka atoopiliste nahapõletike, premenstruaalse sündroomi, suhkruhaiguse, sclerosis multiplex’i ja alkoholismi puhul. On tähele pandud mustade sõstarde soodsat toimet naiste hormonaalse tasakaalu reguleerimisel.

Aga eelkõige saab mustadest sõstardest moosi, tarretist, mahla ja likööri. Mustasõstramoos sobib jäätise, jogurti ja vahukoorega, saia ja pannkookide peale ning lihtsalt kosutuseks lusikaga suhu pista.

 

Retsept

Mustasõstra-šokolaadivaht

10 portsjonit

4 dl mustasõstrakeedist

250 g tumedat šokolaadi

2 ½ dl vahustatavat vaniljekastet

Sulata šokolaad veevannil või mikroahjus. Lase jahtuda toatemperatuurini. Vahusta vaniljekaste kõvaks vahuks. Sega mustasõstramoos, šokolaad ja vaniljevaht ettevaatlikult omavahel, nii et erinevad värvid ja tekstuurid mõjule pääsevad. Pane vaht kaussidesse või klaasidesse, kaunista tervete marjadega ja lase enne serveerimist külmkapis paar tundi seista.

Allikas: Kodutohtri raamat „Tervistavad road

 

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid