PEAD PROOVIMA | Uued kookosvee baasil kihisevad karastusjoogid annavad energiat ning turgutavad vaimu

Sisuturundus
Coco Fuzion 100 kookosvee joogid. | Ühinenud Ajakirjad

On teada tuntud tõde, et kookosvesi on kõige parem looduslik vedeliku taastaja organismis. Eesti turule on tulnud lõpuks värskendav ja kihisev Coco Fuzioni 100 karastusjook, mis üllatab nelja erineva maitsega. Valikus on koguni nii mango, vaarika, laimi ja naturaalse maitsega karastusjoogid. Otsustasime teha katseeksperimendi ning testida uut looduslikku karastusjooki.

Kookosvesi mangoga

Kohe, kui purgi avad, on tunda mõnusat mango lõhna. Hästi maheda maitsega ja esmalt ei tunnegi kookose maitset. Jook on veidi magusa alatooniga, kuid parajalt maitsev ja jätab mõnusa värske tunde. Kahju, et purk nii väike on, ilmselt pean kuumal suvepäeval neid mitu tükki ära jooma. Samas on mugav seda kaasa võtta. Samas säilib ka kvaliteet ehk siis mullid ja maitse paremini väiksemas purgis.

Mõnus karastusjook kookosvee baasil. Kaalujälgijana uurisin kohe, kui palju kaloreid antud joogist saab. Mind üllatas, et tegu on puhta loodusliku karastusjoogiga, millel pole lisatud suhkrut. Kogu suhkur joogis on looduslikult esinev ning sedagi on ainult 5g/100ml kohta! Kindlasti on see üks väheseid kihiseivad karastusjooke, mida saan tänavu suvel nautida. Minule meeldib just väike purk, sest see on kerge ja mugav käekotti visata.


Kookosvesi laimiga

Tegemist on väga hea kookosveega. Meenutab veidi Sprite karastusjooki lõhna poolest. Mõnus hapukas, värskendav laimi maitse on selgelt tunda. Parim muidugi jahedana. Ideaalne karastusjook soojadel päevadel, mida võib julgelt tarbida kaalu pärast muretsemata.
Mulle üldiselt ei meeldi magusad joogid – hea, et kookosvee karastusjoogi näol on alternatiiv olemas.

Kookosvesi sisaldab rohkelt kaaliumi, tervelt 90 mg, seega saan päevase normi ühest purgist juba täis. Ideaalne jook peale sportimist, sest kookosvesi sisaldab 5 elektrolüüti (kaalium, naatrium, magneesium, kaltsium ja kloriid) ja on vedeliku taastaja organismis. Minu spordikotis leiab see oma koha.

Lapsele kodus meeldis just laimiga vesi. Tegelikult kujundas ta endale täiesti uue lemmiku – segas laimi ja vaarika kookosvee kokku. Tulemuseks oli päris uus jook, kusjuures väga hea.

 

Kookosvesi vaarikaga

Minu lemmik neist kolmest! Pakendivärv on ilus. Maitseb nagu päris vaarikas. Meenutab veidi lapsepõlve lemmikjooki vaarika Tripi, aga tublisti tervislikum, kergem ja värskendavam versioon.
Õrn maitse, ent selgelt viljaka maitsega. Eksperimendis osalenud mehi sümpatiseeris just vaarika maitseline Coco Fuzion 100 kõige rohkem.

Ei ole pealetükkivalt magus. Vaarikad ja vaarikamoos on üldse minu suured lemmikud. Kujutan juba ette, kuidas suvel külma Coco Fuzioni karastusjooki viskan juurde peenralt korjatud värksed vaarikad.

 

Tavaline kookosvesi

See jäi minu jaoks liiga iseloomutuks. Gaseering pehmendas küll maitset ning janu saab kustutatud küll. Naturaalsel kookosvesi baasil karboniseeritud karastusjook pole väga minu maitse võrreldes teiste Coco Fuzion 100 maitsetega. Kihisev kookose karastusjook maitses kookose järele ja kustutas ideaalselt janu.
Lõpunoot on joogil mõnusalt neutraalne, kuigi võiks eeldada, et kookos on magusapoolne.

 

Mis üllatas testijad kõige enam?

Mulle meeldis see, et jook oli kihisev. Ma polekunagi varem proovinud karboniseeritud kookosvett. Ideaalsed janukustutajad nii kevadel, talvel kui ka energialaengu andjad nii tööl kui ka koolis. Lemmikjook mahub kenasti lapse koolikotti.

Huvitav on ka see, et esialgu ei saa kookose maitsest üldse aru. Jookidel ei ole lääget, liiga magusat mekki, mis tavapäraselt kookose toodete puhul esile tuleb.

Esimese asjana lugesin pakendilt infot, kui palju annab antud toode kaloreid ja kui palju on karastusjoogis  suhkrut.  Üllatas see, et joogis on väga vähe kaloreid. Kui limonaadides on keskmiselt 55 kcal 100 ml kohta, siis kookosjoogis ainult 24 ning seegi on looduslikult esinev.
Lisaks olen kuulnud palju kookosvee kasulikkuse kohta ning see tõstab kindlasti minu, kui tervisesõbra silmis Coco Fuzion 100 karastusjoogi väärtust.

Ei tekita uimasust pärast joogi tarbimist, seega ei teki tunnet, et oleks justkui saanud suure süsivesikute üledoosi.
Kõige tugevam maitse oli mango kookosveel. Kõige mõnusamalt karastavam tundus aga vaarikas. Ka laimi maitseline Coco Fuzion 100  oli üllatavalt hea ja meeldiv.

Nende kahe kombinatsioon pakkus ka täiesti uue maitseelamuse ja tekkis uusi mõtteid.

Testijad soovitasid laimi joogile panna sisse mõni laimitükk. Laimitüki võiks panna ka vaarika jooki. Suvel grillimise kõrvale alkoholi mittetarvitavale inimesele on need ideaalsed karastusjoogid.

Kokkuvõttes – üllatav leid, millest varem polnud meie eksperimendis osalenud kuulnud. Igaüks leidis oma lemmiku, mida suvel nautida. Ka lastevanematel oli meel rõõmus, sest pidev võitlus limonaadidega saab nüüd mõistliku lahenduse ja kompromissi.
Neli Coco Fuzion 100 värskendavat mullijooki on suvehooajaks valmis, et oma võluväega janu kustutada ja tervistavat jõudu anda.

 

Lähemalt saad lugeda ja tutvuda SIIT.

img_1016.jpg

Ühinenud Ajakirjad

Sarnased artiklid