Miks on mineraalvesi asendamatu jook? Vaata ka suviseid joogiretsepte!

kodus.ee
Sisuturundus
Janu tunne tähendab, et organismil on juba vedelikupuudus. Selle ennetamiseks tuleb vett juua regulaarselt | As Värska Vesi

Meie keha koosneb 60-70% ulatuses veest. Organismi elutegevuse ajal kaotame seda aga pidevalt. Et meie organism oleks terve ja enesetunne hea, tuleb päeva jooksul regulaarselt vett tarbida. Tavalisest veest efektiivsemalt kustutavad janu mineraalveed. 

Energia otse loodusest

Looduslik mineraalvesi on tekkinud aastatuhandete jooksul ning selle tervislikke omadusi on väga raske tehislikult järele teha. Naturaalne mineraalvesi peab olema villitud otse leiukohas ja seda tohib transportida ainult pakendis, milles seda hiljem ka müüa kavatsetakse. Eestlastel on vedanud— meil on võimalik tarbida kodumaist naturaalset mineraalvett. Eesti esimest mineraalvett Värska Originaali hakati villima juba 1973. aastal.

Naturaalsete mineraalvete tootjatele on rahvusvaheliselt esitatud üsna kõrged kvaliteedinõuded. Vesi peab olema pärit maa-alusest saastamata leiukohast ja juba algupäraselt looduslikult puhas. Seda ei tohi töödelda, erandina on lubatud vee gaseerimine. Seega on tegemist puhta ja loodusliku mineraalide allikaga.

Miks on mineraalvesi nii kasulik?

Lisaks veevarude taastamisele saab organism mineraalveest kätte ka kehast väljunud soolade varud. Nii on mineraalvesi ideaalne jook peale rohket higistamist. Mineraalvee joomine aitab reguleerida ka organismi mineraalainevahetust.

Erinevate mineraalisisaldustega veed on meie organismile kasulikud erinevat moodi. Näiteks ennetab kaltsiumirikas mineraalvesi luude hõrenemist ehk osteoporoosi, magneesiumit sisaldav vesi aitab toime tulla stressiga. Et mineraalvett juues omastame organismile vajalikke mineraalaineid, täidab see janu kiiremini ja efektiivsemalt kui tavaline joogivesi.  Mineraalvesi aitab vähendada ka liigset näksimist— nii on see abiks kaalujälgijatele. Nimelt võib klaas mineraalvett sageli vähendada liigset söögiisu ning esmast näljatunnet. 

Lisaks naturaalsele mineraalveele müüakse poodides ka kunstlikku mineraalvett. Tegu on joogiveega, millele on lisatud erinevaid mineraalsoolasid, sooladerikast vett või merevett. Klassikalist ravimtoimet sellisel veel pole ning puuduvad ka rahvusvahelised kõrged kvaliteedinõuded. Kunstliku mineraalvee etiketil puudub tihtipeale ka vee keemiline koostis.

Looduslikele mineraalvetele on keelatud lisada E numbrikoodiga aineid. Erandiks on vaid vee gaseerimine, mille käigus lisatakse süsihappegaasi (E90).

Värska Originaal— kodumaine mineraalvesi

Juba 1973. aastal alustas Värskas mineraalvee villimist sealne sovhoos, tänapäeval villib vett AS Värska Vesi. Värska mineraalvee kaev asub 470 meetri sügavusel maapinna all. Et vett nii sügavalt ammutatakse, on tagatud selle täielik puhtus. Ühtegi muud ainet peale süsihappegaasi Värska mineraalveele lisatud pole.

Et Värska Originaalile on kõik kasulikud mineraalained andnud ümbritsev loodus, on tegemist maailmas ainulaadse veega. Jooke saab osta nii plastik- kui ka klaaspudelites. Poodides on müügil ka mugavad sangaga Värska Originaali 6-pakid.

Värskendavast mineraalveest saab valmistada ka põnevaid jooke. Proovi järele!   

 

Astelpaju-vaarika Värska (kahele)

Maitsev astelpaju- vaarika limonaad valmib kiiresti. | As Värska Vesi

Vaja läheb:

*Astelpajumarju

*Vaarikaid

*150 ml toonikut

*250 ml Värska Originaali

*Jääkuubikuid

Tee nii:

Pane marjad klaasidesse. Kalla peale toonik ja Värska Originaal. Serveeri jääga.

Tšilli Värska (kahele)

Üllatav kombinatsioon tšillist, mündist ja mineraalveest on mõnusaks värskenduseks palaval suvepäeval. | As Värska Vesi

Vaja läheb:

*Pool laimi

*Peotäis mündilehti

*2 tl Demerara suhkrut

*8 viilu tšillipipart

*Purustatud jääd

*Värska Originaali

Tee nii:

Lõika laim väikesteks sektoriteks. Uhmerda kahe klaasi põhjas mündilehed, suhkur, tšilliviilud ja laim. Pane klaas ääreni jääpuru täis ja kalla peale Värska Originaal.

Apelsini Värska (kahele)

Lihtsatest komponentidest valmib karastav kokteil. | As Värska Vesi

*1 apelsin

*200 ml apelsinimahla

*100 ml greibimahla

*200 ml Värska Originaali

Tee nii:

Viiluta apelsin ning pane kahte klaasi. Kalla juurde mahlad ja Värska Originaal.

Porgandi Värska (kahele)

Valmista sõpradele midagi erilist. | As Värska Vesi

Vaja läheb:

*1,5 sl mangopüreed

*200 ml porgandimahla (Salvest, Biotta)

*200 ml Värska Originaali

Tee nii:

Pane mangopüree klaasidesse ning lisa porgandimahl. Kalla peale Värska Originaal.

 

Rohkem retsepte ning infot Värska mineraalvee kohta leiad SIIT

 

Sarnased artiklid