Mida ja kuidas kompostida? Väärtuslik väetis kodusest kompostist
kodus.ee
Komposti tuleb teha nii, nagu küpsetame kooki või leiba. Hea retsepti alus on panna kokku õiged koostisosad õiges vahekorras ja neid õigesti segada. | Shutterstock

Kompostimisel lagunevad biojäätmed toitainerikkaks huumuseks. Aiajäätmetele sobib lihtne õhukeste seintega mahuti, toidujäätmete jaoks valmistatakse spetsiaalseid soojustatud seintega kompostreid.

Tavaliselt ostetakse väetist ja sobivat kasvumulda poest ega mõelda, et kõige mahedam, soodsam ja väiksema ökoloogilise jalajäljega taimeramm võiks tulla kodusest kompostrist. Kompostimise võimalusi tutvustavad Hansaposti veebikaubamaja aiakaupade tootejuht Kristjan Kull ja aiandusekpert Inese Käspri.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid