Meelita herilased lõksu

Kaja Kurg
Shutterstock

Kui aias levib küpsevate viinamarjade magus lõhn, on kasvuhoones kohe kohal ka herilased ja vapsikud. Nad uuristavad marjad seest nii tühjaks, et järele jäävad ainult kestad. Suurema rünnaku puhul läheb suurem osa saagist raisku.

Vigastatud marjadel käivad magusat mahla imemas ka mesilased ja kärbsed. See kõik on ebameeldiv ja viinamarjade päästmiseks tuleb tegutseda.

Valmista lihtne lõks: riputa viinapuu külge liitrised plastpudelid ja täita need kolmandiku kuni poole ulatuses magusa vedelikuga. Sellisest püünisest pole erilist lootust pääseda, sest pärast joomingut, kui pea on juba uimane, ei leia enam kitsast väljapääsu üles leida ja ees ootab uppumissurm.

Eriti hästi pidavat ligi meelitama kääriv õunamahl, aga sobib ka magus marjamahl, moosivesi ja õlu, kuhu on lisatud suhkrut.

Võid valmistada ka sellise püünise: võta kolmeliitrine klaaspurk ja 1,5–2-liitrine plastpudel, lõika pudeli ülemine osa ära ja säti tekkinud lehter purgi suudmesse. Täida purk poolenisti magusa vedelikuga. Lehtri kaudu pääsevad herilased jt saagirikkujad purki, aga välja enam ei saa ja upuvad.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid