Lugejad jagavad hulganisti nippe, kuidas talvel tervena püsida

kodus.ee
Talv on raske periood meie organismile, mis vajaks sel ajal veidi rohkem tuge ja tähelepanu. | Shutterstock

Kodus.ee lugejad on jaganud hulganisti nippe, kuidas talvel tervena püsida. Kokku oleme saanud võimsa komplekti praktilisi näpunäiteid. Siit leiab kindlasti üht-teist, mida kõrva taha panna ja proovida.  

Kõige enam kasutavad meie lugejad organismi tugevdamiseks küüslauku (küüslauguleiba), mett, punast päevakübarat, D-vitamiini ja C-vitamiini.

Muidugi ei puudu nimekirjast ka erinevad taimeteed (eriti eestimaised pärnaõie- ja nõmmliivateed), lisandiks kas sidrun või ingver.
Tõhusat abi on saadud teeseene joogist. Lugeja on soovitanud ka omatehtud segu, mis koosneb meest, küüslaugust ja jõhvikatest.
Lugejad peavad oluliseks ka tervislikku toitu, palju süüakse puu- ja juurvilja. Asjakohased on nii astelpaju toormahl, värskelt pressitud mahlad kui ka smuutid.

Väärt soovitus on liikuda palju värskes õhus, eriti päikesepaistelise ilmaga. Parimaid vormis hoidmise viise on kepikõnd. Julgemad turgutavad oma tervist karastava talisuplusega.

Muide, mitte vähetähtis pole ka puhta vee joomine, stressi vältimine, rõõmus tuju ja piisav uni. Ka regulaarsest saunatamisest leitakse tuge.

Õue minnes võiks ennekõike soojas hoida käed ja jalad. Kindlasti pese kohe käed, kui väljast tuled.
Hoolsamad on end ka gripi vastu vaktsineerinud.
Püsige tervena!

Miks gripp meid just talvel ründab, sellest loe lisaks siit. 

Sarnased artiklid