Hematogeen— tervislik ja maitsev raua allikas

Sisuturundus
Mõnus ja turgutav vahepala. | Andres Paabos

Rauapuudus on üks levinumaid mineraalipuuduseid maailmas. Raua piisav tase veres mängib aga hea enesetunde juures olulist rolli—see tugevdab meie immuunsüsteemi ning toetab keha vastupanuvõimet stressile. Et hematogeen sisaldab rohkelt rauda, aitab selle tarbimine organismi tugevdada.

Milles väljendub rauapuudus?

Pideva väsimuse, sagedase peavalu või nõrkustunde põhjuseks võib olla just rauapuudus. Madalama rauataseme korral kahaneb ka meie füüsiline ja vaimne vastupidavus ning tähelepanuvõime. Nii võib rauapuudus raskendada edukat toimetulekut tööl või koolis. Lisaks jõuetusele võib rauavaene veri endaga kaasa tuua kahvatu jume. Raud mängib olulist rolli ka A-vitamiini ning joodi omandamisel.

Rauapuuduse vältimiseks on hematogeenibatoon maitsev lahendus. Et hematogeeni saab tarbida batoonikestena, on seda mugav tööle, kooli või trenni kaasa võtta.

Magus amps tee peale kaasa. | Andres Paabos

Maiasmokad võivad kaaluda tavaliste kommide või šokolaadi asendamist hematogeenibatooniga—tegemist on tervislikuma alternatiiviga maiustustele. Lisaks rauale sisaldab hematogeenibatoon ka rohkelt C-vitamiini, mis soodustab raua omastamist organismis.

Kuigi piisavalt rauda vajame me kõik, kimbutab teatud inimesi rauapuudus sagedamini kui teisi. Keda?

* Lapseootel ning imetavaid naisi

* Teismeeas tüdrukuid

* Viljakas eas naisi

* Taimetoitlaseid

* Suure verekaotuse läbi elanud inimesi

* Inimesi, kes põevad mõnd seedeelundite haigust

Hematogeen on heaks lisajõu allikaks ka enne suuremat füüsilist pingutust ning vereannetust. Samuti on see kooliõpilastele maitsvaks turgutuseks eksamiperioodidel.

Poodide ning apteekide valikus leidub erinevate maitsetega batoone. Lisaks on ka toitainete ning vitamiinide sisaldus batoonides mõnevõrra erinev. Nii sobib mõni batoon eriti hästi rasedale, teine aga füüsiliselt aktiivsele inimesele.

Erinevatest maitsetest on lisaks klassikalisele batoonile võimalik proovida näiteks šokolaadiglasuuriga kaetud varianti ning hematogeenibatooni ingveriga. Mõnes pakendis on ühe suurema batooni asemel kaks pisemat hematogeenipulka—nii saab jätta ühe hea ampsu ka hilisemaks või anda hoopis sõbrale.


Kuidas hematogeenibatoon sind aitab?
 

Hematogeen sisaldab rohkelt heemset rauda. Seda omastab organism aga paremini kui mitteheemset rauda. Kuigi rauarikkad toidud on näiteks maasikad, datlid ning kõrvitsaseemned, on nendes sisalduv raud mitteheemne. Heemset rauda saame ammutada loomsetest toitudest ning hematogeenist. Raua olulisemateks ülesanneteks organismis on hapniku transportimine kehas, samuti energia tootmine. Raud on oluline ka immuunsüsteemi tõhusaks toimimiseks. 

Hematogeenibatoonist saab rohkelt rauda ja C-vitamiini. | Andres Paabos

Juba sajas grammis hematogeenis leidub 71,4% päevasest täiskasvanutele soovitatavast raua kogusest. Lisaks sisaldab see ka 56,3% päevasest soovitatavast C-vitamiini hulgast. Nii annab hematogeen energiat ning toetab keha immuunsüsteemi.

Hematogeenibatoone saab osta nii apteekidest kui toidupoodidest üle Eesti. 

Tutvu hematogeenibatoonidega ka lähemalt SIIT.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid