Lihtne nipp, mis võtab ruumist maksimumi

kodus.ee
Ratastel elutoamööbel | Shutterstock

Kui tundub, et tahaks ruumi ümber sättida, aga nii, et iga kord uusi asju ei osta, on lahendus lihtne: rattad mööblile alla!

Need ajad, kui ainus ratastel mööbel oli kipakas serveerimislaud, on möödas: kaasaegne multifunktsionaalne mööbel lausa kutsub end liigutama. Nii saab kergesti muuta näiteks sohva ja tugitoolide asukohta, luua kööki täiendavat ajutist tööpinda just seal, kus seda kõige enam vajad. Ratastel panipaigad näiteks voodi või riiuli all võimaldavad asju kiirelt ja kergelt kätte saada ning panipaiku vajadusel ümber organiseerida. Rattaid müüakse igas ehituspoes ning nende allakruvimisega peaks isegi nappide kogemustega meistrimees hakkama saama. 

Siiski tuleks aga ratastel mööbli puhul arvestada ka põrandakattega: pidev mööbli edasi-tagasi liigutamine võib kahjustada näiteks kallist parketti või pehmemat sorti puitu. Mööblirattaid valmistatakse ka väga erinevast materjalist, välismaised spetsialistid soovitavad kergematele mööblitükkidele kummirattaid, raskematele sobivad rattad tehakse polüuretaanist. Kindlasti tasub enne rataste külgepanekut nõu küsida mööblitootjalt või muult selle ala spetsialistilt, samuti kaupluses enne ostu mööblirataste kohta uurida.

13 ideed ja lahendust väikesesse ruumi.

Sarnased artiklid