Küsitlus: millal peaks noored vanematekodust välja kolima?

kodus.ee
kolima
Noored ei taha sugugi vanematekodust välja kolida | Shutterstock

Euroopa noored ei mõtlegi vanematekodust välja kolida: statistika kohaselt elab 40% 25-30 aastastest Euroopa noortest ikka veel kodus. Põhjuseks asjaolu, et nii tasuvat tööd kui ka taskukohast eluaset on iseäranis suurlinnades raske leida.

Kõige iseseisvamaks võib pidada põhjanaabrite soomlaste järelkasvu -  25-30 aastastest noortest elab enamik vanematest eraldi, sarnased on näitajad ka Taanis ja Rootsis. Ka vanusegrupis 20-24 elab Soomes kodus vaevalt 30% noortest, kui Euroopas keskmiselt jagab selles vanuses kodu vanematega veidi üle 70%. Ka Eesti noored kasutavad meelsasti mammahotelli teenuseid: ligi 40% kuni 30-aastaseid noori elab veel vanematekodus, selgub Eurostati andmetest. Vanusegrupis 20-24 elab aga kodus üle 60% Eesti noortest.

Tüdrukud iseseisvuvad varem ja kolivad omaette elama, vanematekoju eelistavad jääda pigem noored mehed: ka 40-aastaselt elas näiteks Saksamaal vanematekodus täiskasvanud lapsena 4% meestest.  Elu koos vanematega on noorte seas näiteks Saksamaal aga levinud pigem maakohtades ja väiksemates alevites, kus koos vanematega elab pea 80% noortest.

Mida teie arvate, head lugejad?

poll: 

Sarnased artiklid