Kogu tõde külmetushaigustest | Miks viirushaiguste puhul pole abi erinevatest ravimitest ega ka C-vitamiinist?

Kodutohter
Külmetumine vallandab organismis sündmuste jada, mis päädib nina limaskesta põletikuga. | Shutterstock

Igal aastal minnakse sügisest kevadeni perearstide juurde samade muredega. Mida teha kaks nädalat kestnud nohuga? Kuidas lõputust köhast lahti saada?  Külmetushaiguste ehk ülemiste hingamisteede ägedate viirusnakkustega tegelemise põhitõed ja levinud küsimused vaatame järgnevalt üle.

Kui ninaveed on valla
 

Nohu on tavapärane talvine vaevus.  "Nohul on palju põhjusi, aga praegusel aastaajal räägitakse tavaliselt viiruslikust ninaneelupõletikust. Kaitsevõime vähenedes pääseb viirus haigust tekitama. Enamasti juhtub see käte, jalgade ja pea külmetamisel. Nii öeldaksegi rahvasuus külmetushaigus," räägib perearst Hiie Karelson.
"Külmetumine vallandab organismis sündmuste jada, mis päädib nina limaskesta põletikuga. Ninaeritis on vesine, läbipaistev ja limane. Paranemise eelduseks on selles staadiumis näiteks hea immuunsüsteem ja normaalne nina anatoomia."
Kirjeldatud äge staadium kestab keskmiselt viis päeva. Taandumise asemel võib lisanduda bakteriaalne põletik. Siis muutub ninaeritis kollakasroheliseks, mädaseks ja viskoosseks.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid