Kaitse oma silmi arvutiga töötamisel sinise valguse eest

Sisuturundus
Sinist valgust blokeerivad prilliklaasid on tehtud spetsiaalse tehnoloogiaga, mis sinist valgust imab ning silmi kaitseb. | Kaup24.ee

Suurem osa inimesi kasutab päeva jooksul oma nutiseadmeid mitmete tundide vältel ja see paratamatult mõjutab silmi. Kõige hullemini avaldab see mõju muidugi kontoritöötajatele, kes pikki tunde oma monitoride ääres istuvad. Kindel on aga see, et sinine valgus mõjub silmadele negatiivselt ning väsitab neid, tekitab pingeid ja isegi peavalusid. Aga on mõned lihtsad nipid, kuidas oma silmi kaitsta.

Hoia oma seadet nurga all

Sinine valgus tuleb ekraanilt otse sinu poole. Kui aga hoida seadet vähemalt 30-kraadise nurga all, väheneb sinise valguse mõju silmadele oluliselt. Seda nippi on üsna keeruline kasutada suure monitori taga töötades, aga see-eest on see hea viis kaitsta end telefonis internetti kasutades kahjuliku valguse eest.
 

Kanna sinist valgust blokeerivaid prilliklaase

Sinist valgust blokeerivad prilliklaasid on tehtud spetsiaalse tehnoloogiaga, mis sinist valgust imab ning silmi kaitseb. Selliseid prilliklaase võib küsida igast suuremast prillipoest ning müüjad oskavad soovitada, millised just kõige paremad on. Väidetakse, et nende regulaarne kasutamine vähendab pinget silmadele ning nägemise halvenemise riske.
 

Kasuta ekraanifiltrit

Ekraanifiltreid tehakse nii sülearvutitele, tahvelarvutitele kui ka telefonidele. Need filtrid sobituvad hästi ekraanile, seda vigastamata ja kaitsevad sinu silmi. Nii et kui oled siit välja valinud endale uue arvuti, ära unusta sellele kohe ka ekraanifilter paigaldada. Eriti soovitatavad on need lastele, kes arvutis mängivad või sellega koolitöid teevad, sest lapsed kipuvad eelmainitud prille ette panna unustama ja ekraanifilter kaitseb nende silmi kogu aeg.
 

Tõmba alla plugin, mis sinist valgust blokeerib

On mõned tarkvarapluginad, mida oma brauserisse installeerida saad. Need muudavad ekraani eredust silmadele tervislikumaks. Pluginas saad ka ise valgust muuta, et see silmadele sobiv ja mugav oleks.
 

Mudi ise oma ekraanivalgustust

Paljud seadmed lasevad sul endal ekraani valgust muuta pehmemaks. Näiteks saab mobiiltelefonidel õhtuti netis surfates panna peale öine rezhiim, mida on palju mõnusam vaadata. See ei kaitse tingimata su silmi sinise valguse eest, aga vähendab pinget silmadele ja ei koorma neid liigselt üle.

Tehnoloogiat kasutades on paratamatu, et puutume kokku aina rohkem ja rohkem sinise valgusega, mis silmadele väga hästi ei mõju, tekitab pingeid ning peavalusid. Kuid teadlikult limiteerides ekraaniaega või kaitstes oma silmi erinevate nippidega, saame siiski oma tervist säästa. Parim viis selleks on kasutada sinist valgust blokeerivaid prilliklaase või ekraanifiltreid, aga ka ise korrigeerides valgust seadmetes, et see oleks silmade vastu leebem.

Sarnased artiklid