Galerii: ideid kodukujunduseks Londoni suurimalt kodu- ja aiafestivalilt

Kristel Trell
kodus.ee
Interior Style Hunteri sinine magamistuba soovitusega ka väikeses ruumis olla julgem ja värvidega mängida | kodus.ee

Londonis peeti möödunud nädalal  ajakirja House&Garden korraldatud kodu- ja aiafestivali - erinevate tootjate ja disainerite väljapanekutest võis ammutada ideid ja inspiratsiooni, loenguid ja õpitubasid viisid läbi saareriigi parimad disainerid, aiakujundajad ning  blogijad. Just disaini - ja kujundusblogidele oli tänavusel festivalil suurt rõhku pandud, sest tipp-blogijad said kujundada ka inspireeriva ruumi.

Populaarse blogi "Interior Style Hunter" autor Grant Pierrus, disainiblogi "The Pink House" autor Emily Murray ning 2LG Studio disainerid-blogijad Jordan Cluroe ja Russell Whitehead seisid silmitsi väljakutsega luua muljetavaldav väike ruum. Nii võisidki vaatajad uudistada  Interior Style Hunteri sinist magamistuba soovitusega ka väikeses ruumis olla julgem ja värvidega mängida, 2LG Studio tõi söögitoas esile mitut sorti puitu ning The Pink House elutoas on pilgupüüdjaks mitte kamin, vaid kokteililaud.

Tipp-blogijate soovitus kodukujunduseks kõlab väga lihtsalt: tee just nii, nagu ise tunned! Reegleid, mis veel aastate eest kodu sättijat kammitsesid, pole ning saab end vabalt ja loominguliselt välja elada: miksida erinevaid stiile, mängida ja katsetada värvidega, tuua ruumi omanäolisi aksessuaare, olgu need siis etnilised mustrid või kaugetest aegadest pärit mälestusesemed.

Just niisugust sissevaadet pakkus ka ajaloolisesse Olympia näitusehalli üles seatud festivaliplats: eestimaalaselegi tuttavad Skandinaavia brändid nagu NORR11 ja BoConcept võlusid põhjamaise lihtsuse ja kargusega, kohalikud tootjad jäid truuks traditsioonidele või siis sukeldusid hoopistükkis lõunamaisesse lopsakusse, pakkudes tõelist värvide pillerkaart ja sealsetest taimedest inspireeritud tekstiile või valgusteid.

Geomeetrilised mustrid, taimemotiivid ja naturaalsed materjalid on samuti jätkuvalt au sees, ent suveajale omaselt rokkis ka boheemlaslik šikk - õhulised kangad, punutud küünla- ja lillepotiümbrised, kirkavärvilised etnomotiivides padjad ja vaibad, suured naturaalsest materjalist korvid. Sinna juurde teatav vintage'i ja romantilise Provance'i ihalus, pastelsed toonid, meretemaatika, lendlevad kaftanid ja õlgkübarad - 27 soojakraadises Londonis oli kätte jõudnud kodusisustaja unelmate suvi!

Festivali showcase ehk Decorated Spaces alale valis ajakirja veebitoimetus Natalia Miyari ja Studio Duggani, märksõnadeks draama ja glamuur.

Et tegemist on muljetavaldava ajalooga - ajakiri House&Garden tähistab tänavu 70. juubelit - siis ei puudunud mõistagi ka pisuke rännak ajalooradadel:  Pierre Frey, Dedar, Zimmer + Rohde, Romo, Zinc Textiles, GP&J Baker, Colefax & Fowler and  Harlequini abiga oli kokku pandud väike ülevaade iga ajastu mustritest ja disainisuundadest.

Sarnased artiklid