Abiks algajale: 5 olulist asja, mida pojengi kasvatamisel silmas pidada

kodus.ee
Pojengid aias | Shutterstock

Kaunid ja hästi lõhnavad pojengid on paljude Eesti aedade ehteks - ent milliseid tingimusi see taim vajab? Algajale aiapidajale annab nõu Kanepi Aiandi peaagronoom Merilin Saksing.

Tahab päikest, aga lepib ka poolvarjuga

"Pojeng on selline püsitaim, mis vajab päikselist või poolvarjulist kasvukohta," selgitab Kanepi Aiandi peaagronoom Merilin Saksing.

Ei taha niiskust

"Kindlasti ei tohi kasvukoht olla liiga niiske - pojeng tahab parasniisket ja toitainerikast mulda," soovitab ta.

Kapriisne ümberistutamise suhtes

"Hea oleks talle kohe alguses leida ideaalne kasvukoht ja teda mitte tema eluajal enam liigutada," soovitab Saksing. "Taim jääb ümberistutamisel kiduraks ja õitsemine on kesisem."

Hoolitse õite eest

Vanad kroonlehed kukuvad õitsemise lõppedes ise maha. "Kui pärast vihma on õienupud räsitud ja kleepuvad, siis peaks  need varrelt ära murdma. See soodustab järgmiste õienuppude teket ja kasvamist," soovitab Kanepi Aiandi peaagronoom.

Vastset taime väetada, vanemat mitte

"Värskelt istutatud taimena tasub pojengi kindlasti väetada ja kasta, et taim kenasti juurduks - see koht, kus algab vars, see peaks olema maapinnaga tasa, juured korralikult maa all. Väetamiseks sobib orgaaniline või mineraalväetis, veeslahustuv või graanuli kujul puistamiseks. Hiljem, kui taim on juba juurdunud, siis eraldi väetama ei pea," räägib spetsialist. "Aga igal kevadel nagu nt praegu maikuus, kui on teada, et tulemas vihmasadu, puistan oma aia püsikutele maapinnale graanulväetist ning kobestan pinnasesse." Kastma eraldi ei pea.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid