4 nippi, kuidas lehepuhurit täiendavalt kasutada

kodus.ee
Lehepuhur
Lehepuhur | Shutterstock

Lehepuhurite valik on lai on palju ning kui suuremat maa-ala tarvis korras hoida, on tegemist väärt abilisega. Samas kurdavad inimesed lehepuhurite müra üle - milline neist siis oleks mõistlik koduaeda valida ning kuidas seda peale lehtede langemist nutikat kasutada?

"Funktsionaalsuselt jagunevad puhurid kahte tüüpi – ühed, mis ainult puhuvad lehti ja teised, mis vajadusel puhuvad ja vajadusel imevad," selgitab Hansaposti veebikaubamaja tootejuht Kristjan Kull. "Lehti imev masin purustab lehed ära ja kogumiskoti sisu saab otse komposti panna. Selle masinaga saab kätte ka terrassile sattunud liiva ja okkad. Suuri oksi ega kive masinasse siiski tõmmata ei tasu, see lõhub kogumiskoti ja halvemal juhul ka masina."

Suure koguse sügislehtede koristamiseks ta imemise funktsiooni kasutada ei soovitata. "Kui aias on palju lehtpuid, kulub nende kokkuriisumiseks terve nädalavahetus, lehepuhuriga teeb sama töö tehtud tunniga," mainib ta. "Kui tegu on väikese linnaaiaga, kus naabrid on lähedal, piisab enamasti soodsast elektrilisest lehepuhurist, mis on kerge, lihtsasti käivitatav ning vaikne. Elektrilise lehepuhuri miinusteks on juhtmega manööverdamisest tingitud ebamugavus ning väiksem võimsus. Elektrilise puhuri mugavamaks alternatiiviks on akutoitel puhur, mis sobib ka suuremasse aeda, sest juhe ei takista liikumist. Küll ei tasu ka sellelt puhurilt oodata väga suurt võimekust," selgitab Kull.
 
Suurde aeda, kus on palju lehtpuid, võiks Kulli sõnul osta bensiinimootoril töötav võimas puhur. "Enamasti on tegu kahetaktiliste masinatega, mis puhuvad kuni 0,5 kuupi sekundis ja mille pöörlemiskiirust saab muuta. Üksikud suuremad puhurid on ka neljataktilised, mis on mõeldud eriti suurelt maa-alalt lehtede kokkukogumiseks," soovitab ta. "Sõltuvalt puhuri mootorist ja funktsionaalsusest on masinad väga erineva raskusega. Väiksemad puhurid kaaluvad 2 kilogrammi ringis, suuremad bensiinimootoril puhurid üle 10 kilo. Raskete puhurite puhul tasub eelistada kindlasti seljakotiga lahendust, sest kui raskus jaotub mugavalt kahele õlale, on töötegemine kergem ja ei jää selg valusaks."

Alternatiivseid kasutusvõimalusi lehepuhurile:

Puhasta renne ja vihmaveetoru

Lehepuhur aitab ka rennid ja vihmaveetoru puulehtedest, sodist jms efektiivselt puhtaks saada.

Puhasta kergest lumest

"Muuhulgas saab lehepuhuriga talvel katustelt lund alla puhuda, kuid seda ei tohi siiski eeldada, et lehepuhur teeks talvel ära lumepuhuri töö," räägib Kristjan Kull. Ent kergemat lenduvat lund saad ka maja juurest teeradadelt jms. sellega puhastada küll.

Puhasta muruniidukit

Muruniiduki puhastamine on kaunis tüütu töö: võid kasutada lehepuhuri abi, et masin sodist puhtaks saada.

Auto kuivatamine 

Pärast auto pesu saad lehepuhuriga seda kenasti kuivatada

(Allikas: ToolBoss jt)

 

Sarnased artiklid