4 asja köögist, mis on aias abiks

kodus.ee
kodus garden
Koduaed. Pilt on illustratiivne. | Shutterstock

Tahad olla oma kodus ja aias võimalikult keemiavaba? Need neli asja koduköögist aitavad!

Kohvipuru saab edukalt taaskasutada. | Shutterstock

Kohvipaks

Sinu aed rõõmustab, kui lämmastikurikka kohvipaksuga taimi väetad - eriti peaks kohvipaks rõõmustama roose. Raputa kohvipaksu taime ümber või puista seda kastmisvette.

Sidrunikoor | Shutterstock

Sidrunikoor

Kui sa ei soovi, et naabri kiisud sinu lillepeenar liivakastina kasutavad, koori sidrun ja puista koored lillede vahele.  Võid ka kahe-kolme sidruni koore ära blenderdada ja segu sooja veega lisada ning nendesse kohtadesse valada, kus sipelgad sulle tüli teevad. Kui aga sidrunikoorega nahka hõõrud , peaks see sääsed eemal hoidma - ka nemad ei salli sidruni lõhna.

Äädikas

Äädikas on efektiivne umbrohutõrje, samuti peletab sipelgad. Tee spreipudelisse segu: kolm osa vett, üks osa äädikat ja pritsi sellega näiteks kõnniteeplaatide vahele jonnikalt tungivaid umbrohututte. Samuti aitab äädikas taimi seenhaiguse korral - lisa 2 teelusikatäit  äädikat kannutäiele külmale kummeliteele ja töötle seenhaigusest tabatud taimi.

Munakoored tuleks pulbriks jahvatada, et neid toitudele lisada | Shutterstock

Munakoored

Purustatud munakoored, mis taimede vahele aias puistatud, peaks nälkjad ja muud vastikud elukad taimedest eemal hoidma. Aednikud soovitavad purustatud munakoori mullaga segada - see peaks aitama näiteks tomatitaimedel, aga ka teistel taimevõsukestel tugevaks sirguda.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid