13 maagilist taime: kes toob õnne ja tervist. Roosi õie värvil on energia

Alari Suurmets
Valgetel roosidel on puhastav, tervendav, positiivne energia. | Shutterstock

Nagu ümbritsevad inimesed, mõjutavad meid energeetiliselt ka taimed. Tervisele soodsatele taimedele pöörame järgnevalt pisut tähelepanu.

Kõik taimed ja lilled ei meeldi kõigile ja teate – ei peagi meeldima. Kõik inimesed ei sobi ju samuti omavahel. Kuidas siis teada, millist lille endale koju osta või milline taim on parim kingitus armsale inimesele? Lillede valimisel kehtib vaid üks reegel: minge lillepoodi ja kuulake, tunnetage, milline taim või lill teid kõnetab ja kutsub, kui mõtlete inimesele, kellele soovite lilli kinkida. Parim valik tuleb teieni igal juhul – seega tunnetage ja lubage võluväel end juhtida. On oluline teada, et ükski taim ei ole kuri või halb. Näiteks kaktused on pigem eraklikud ja sobivad hästi inimesele, kes on rahulik ja vaikne. Orhideed seevastu on uhked ja suursugused ja teavad oma väärtust. Iga õis, mis tuleb südamest, läheb südamesse!

Spatiphyllum – tõlvlehik

Uskumuste kohaselt aitab see taim areneda vaimsel, spirituaalsel tasandil. Tõlvlehik suurendab head energiavoolu kodus, eemaldades õhust kahjulikke aineid ja gaase. Asetades taime magamistuppa, annab ta rahulikuma une. On vähenõudlik ja sobib eelkõige kasvama varjulisemas kasvukohas. Armastab niiskust ja piserdamist. Hoia mullapind ühtlaselt niiske, aga väldi ülekastmist.

Jasminum – jasmiin

Selle kauni ronitaime õied on tõeliselt joovastava lõhnaga. Lisaks sellele usutakse, et jasmiin meelitab oma omaniku ellu romantilisi suhteid või – kui olete juba suhtes – aitab seda tugevdada. Tubastes tingimustes vajab väga palju valgust ja armastab pigem jahedamat kasvukohta. See aitab kaasa ka pikemale õitsemisele. Ideaalne on kasvatada lõunapoolsel aknal. Hoia mullapind ühtlaselt niiske ja kui ruum on jahe (15 kraadi), siis pigem isegi kuivem.

Rosmariin

Tugevdab psüühilist ja mentaalset tervist ning eemaldab õhust toksiine. Rosmariini lõhn tõstab meeleolu. Lisaks vähendab ta väsimust ja võitleb ärevuse vastu. Samuti parandab mälu ja ravib unetust. Rosmariin on sisemise rahu taim. Kasvupaigana eelistab valget kohta ja pigem kuivemat mulda.

Dracaenea braunii – õnnebambus

Kasvatatakse Aasias juba tuhandeid aastaid kui heaolu ja õnne toovat taime. Vertikaalne kuju esindab puu elementi ning feng shui järgi mõjutab see meie kehalist aktiivsust, eluõudu ja energiat. Väga vähenõudlik taim, kes tunneb end hästi ka hämaras ruumis. Hoolitsege, et tal oleks alati piisavalt vett. Enamasti ongi nad saadaval hüdrokultuuri ehk vees kasvavana.

Epipremnum – nõelköis

Rahataim. Feng shui järgi toodab see taim head energiat, mis meelitab teie ellu õnne ja raha. Asetage see taim kasvama kodus nurka ja see aitab vähendada stressi, negatiivseid mõtteid ja ängistust. Lubage taimel ronida ülespoole ning ta toob teie ellu tervist ja heaolu. Eelistab poolvarjulist kasvukohta ja ühtlast niiskust.

Orhidee

Orhideed on suursugused ja puhtad taimed. Feng shui järgi tõmbavad nad ligi head energiat – aitavad positiivse energiaga täita nii kodu kui selle elanikud. Orhideed esindavad armastust. Nad tõmbavad ligi armastust ja siiraid, sügavaid tundeid. Ideaalne on neid kinkida oma väljavalitule. Miks mitte ka iseendale. Siiras ja tõeline armastus saab alguse meie südamest. Alles siis, kui õpime armastama iseennast tingimusteta, suudame armastada ka teisi.Öösel vabastavad orhideed hapnikku – seega on neid hea kasvatada eriti magamistoas.

Aloe vera

On hea õnne ja positiivse energia taim. Aloe vera võitleb halbade energiate ja ebaõnne vastu. Väga tuntud ka mitmekülgse ravimtaimena. Tegemist on paksulehelise ehk sukulentse taimega, kes eelistab väga valget kasvukohta ja vähest kastmist.

Krüsanteem

Oma tervendava energiaga esindab ausust ja puhtust. Puhastab õhku, eemaldades sellest mürkaineid. Edendab heaolu ja on pika elu sümbol. Asetage taim kodus pingelistesse kohtadesse. Taim aitab stressi leevendada.

Luuderohi

Luuderohi on üks parimaid õhupuhastajaid üldse. Eemaldab õhust kahjulikud mürkained ning tagab turvalise, rahuliku ja stressivaba õhkkonna. Talub nii päikest kui poolvarju. Vältida tuleb ülekastmist.

Kuldviljakpalm

Selle palmi lehtedel on armuline, õrn energiavool, mis pehmendab energiat kõikjal, kus ta kasvab. Puhastab õhu mürkainetest. Eelistab kasvukohana väga valget, kuid otsese päikese eest varjatud kasvukohta. Mõõdukas kastmine on oluline, aga hoiduge liigsest kastmisest.

Havisaba

On rahu ja heaolu taim. Usutakse, et seal, kus on havisabad, pole kohta tülidel ega õelatel ja kadedatel inimestel. Kui havisaba hakkab õitsema, olevat see märk, et ta on hoidnud teie elus ära halva. Öösel vabastab hapnikku – seega sobib ideaalselt magamistuppa. Neelab süsinikdioksiidi. Väga vähenõudlik ja tänuväärne hoolealune. Eelistab valget kasvukohta ja vähest kuni mõõdukat kastmist.

Sidrunipuu

Sidrunipuu sümboliseerib puhtust ja sõprust. Räägitakse, et kui kannate täiskuuööl lahjendatud sidruniõli kehale, aitab see tõmmata teie ellu armastust. Olgu kuidas on, aga oma kasvatatud sidrunist lõigata viil tee sisse on ikka privileeg. Lisaks on sidruniõied imeliselt lõhnavad. Eelistab jahedamat, valget kasvukohta. Vältida tuleb liigniiskust ja kasta mõõdukalt, kuid pott ei tohi ka läbi kuivada.

Potiroosid

Pole ilmselt üllatus, et roosid meelitavad ligi armastuse energiat. Lisaks tõmbavad nad ligi tervendavat energiat ja õnneenergiaid. Roosid on väga kaitsvate omadustega. Kasvavad paremini aias, kuid potirooside abil saate tuua maagiat ka oma koju.

Roosi õie värvil on tähendus ja energia!

  • Valged õied – puhastav, tervendav, positiivne
  • Valged, punaste detailidega õied – pühendumus ja kirg
  • Virsikukarva õied – rahu, vaimsus ja sõprus
  • Roosad õied – armsus, mängulisus ja romantika
  • Fuksiakarva õied – elurõõm, radikaalne enesearmastus, sügav armastus
  • Lavendlitooni õied – vaimsus
  • Punased õied – kirg, sügav ja tõeline armastus

Sarnased artiklid