Inimese keha nõuab normaalseks ainevahetuseks iga päev keskmiselt 1,5–2 liitrit värsket vett, lisaks selle, mida me saame toiduga. Vesi on inimorganismile kõige loomupärasem jook.
Oma tervise säästmiseks oleks ehitus- ja remonditöödel sageli mõistlik kasutada hingamisteede kaitsevahendit. Paljudel juhtudel on see ka kohustuslik. Palju tolmu tekib näiteks lammutus- ja remonditöödel, puidu töötlemisel, kuivsegude segamisel.
Allergiku kodu koristamisel tuleks tähelepanu pöörata sellele, et puhastusseadmed toetaksid head siseõhu kvaliteeti.
Tolmuimeja peaks olema piisavalt võimas ja varustatud HEPA filtriga, et võimalikult vähe osakesi siseõhku tagasi lasta.Puhastamiseks kas
Vähenenud liiklus on parandanud linnade õhu kvaliteeti.
Midagi head koroona karantiiniajast.
Mõõtmised näitavad, et õhu lämmastikoksiidide sisaldus langes erinevate maade koroonakarantiinide ajal 40 protsenti.
Nina ülesanne on soojendada ja niisutada sissehingatavat õhku, filtreerida seal leiduvad tolmu- ja mustuseosakesed ning haigustekitajad. Kõige selle juures on väga tähtis nina seestpoolt kattev limakiht.
Kevadet seostatakse päikesepaisteliste päevade, õitsevate taimede ja soojemate ilmadega, kuid igale kümnendale Eesti elanikule tähendab looduse ärkamine talveunest eeskätt allergiahooaega.
Jäätmekäitlusettevõte Eesti Keskkonnateenused paneb jaanipühade eel inimestele südamele, et lõkkeks ettevalmistusi tehes ei unustataks põletamisega seotud keskkonnariske ja ei seataks ohtu ka enda tervist.
Alexela Groupi juhatuse liige Marti Hääl prognoosis sel nädalal Jüris maailma suurima kütusevalikuga tanklat avades, et lähema 3-5 aasta perspektiivis on Eestis 30-40 tuhat CNG ehk rohegaasiga sõitvat autot ja nende tarbeks avatud üle riigi juba ka pea 50