Viljapuude sügisesed hooldusnipid
Kaja Kurg
Shutterstock

Et sinu viljapuud hästi talve üle elaksid, tuleb tarvilikud ettevalmistustööd teha. 

Kui näpistad samal või eelmisel aastal istutatud viljapuudel suurema osa lehti ära, arvab puu, et talv läheneb. Oksad hakkavad puituma ja jõuavad end korralikult külmaks ajaks ette valmistada. Talvekahjusid jääb vähemaks.

 

Väeta viljapuid

Anna puudele sügisväetist. Fosfori- ja kaaliumirikas väetis muudab nad talvekindlamaks ning annab jõudu viimased viljad valmis kasvatada. Eriti ootavad väetist ploomipuud. Väetis toimib kiiremini, kui torkad kangiga võra välispiirile augud ja valad sinna sügisväetise graanulid.
Rohkelt lämmastikku sisaldavat mineraalväetist ja värsket lagunemata sõnnikut ära sügisel anna, sest see paneb puu enne talve kasvama ja muudab ta külmaõrnaks.

 

Tüved samblikest puhtaks

Nii mõnegi aiapidaja meelest on viljapuude okstel ja tüvedel olevad samblikud ja samblad väga kaunid, kuid parem on need sealt siiski eemaldada, kuna kahjuritele meeldib nende all talvituda. Sügisvihmade ajal on puukoort lihtne puhastada, kuna niiske samblik eraldub kergesti. Seda võib ära tõmmata kinda, puutüki või vana luuakontsuga. Ära väga jõuliselt rapsi, sest koor ei tohi viga saada.

Sarnased artiklid