Viis põhjamaist valgustitrendi ümarast vormist tuhmi metallini

kodus.ee
Klaas ja metall - mõlemad on moes. | Hansapost

Valgusti on tarbeese, mis peab andma küllaldaselt valgust töötegemiseks ja lugemiseks, aga selle funktsiooni kõrval on valgustil täita tähtis roll ka kujunduselemendina interjööris. Hansaposti kodukaupade tootejuht Kristel Türk tutvustab talviseid valgustitrende, mis lähtuvad skandinaavialikult lihtsast joonest.

Ümarad vormid
 
Valgustite disainis on taas märgata palju ümaraid vorme, seda nii klaasist kui metallist valgustite puhul. Ümar toob skandinaavialikku interjööri pehmust ja naiselikkust. Põhivalgustina võiks kasutada suurt ümarat valgustit ning tujuloojatena väiksemaid värvilisest klaasist valgusteid. Värviline klaaskuppel
pehmendab valgust ja selliseid valgusteid võib kasutada lisaks elutoale ka lastetoas, lugemisnurgas või magamistoas.

Ümarad vormid. | Hansapost

Klaasi ja metalli sünergia
 
Klaas või metall? Mõlemad on moes, eriti kaks ühes koosluses. Hooaja valgustitrendid seovad osavalt skandinaavialikult karge klaasi minimalistliku metalliga. Klaas aitab valgusel toas levida, metall omakorda peegeldada pinnalt sooja valguskuma. Õdusaks õhtuvalguseks võiks valida elutuppa laualambi metallist aluse ja klaasist kupliga. Söögilaua kohale või kööki, kuhu on vaja rohkem valgust, võib paigutada ühe suure lambi asemel ka mitu väikest üksteise kõrvale.
 

Metall ja klaas. | Hansapost

Tuhm metall
 
Metalsetel valgustitel on ka sel hooajal jätkuvalt interjööris oma koht, olgu tegemist viimaseid trende järgiva linnakorteri või õdusa maamajaga. Trendid soosivad tuhmi pealispinnaga valgusteid, mis sobivad pea igasse elamisse. Kui on soov muuta interjööri elegantsemaks, võib valida õrnalt peegeldava pinnaga valgusti. Näiteks aitab pehme kuldne toon elutoa interjööris tõmmata tähelepanu kindlatele aladele või nurkadele, eriti kui soovitakse eksponeerida kindlat mööblieset või väärtuslikku kunstiteost.

Tuhm metall. | Hansapost

Kiiksuga „lühtrid“
 
Ajatud lühtrid on alati moes, aga kaugeltki igasse koju toretsev kristalllühter ei sobi. Küll soosivad praegused trendid põneva kuju, värvi ja mustriga lühtri analooge, mis on lihtsakoelisemad ja sobivad pea igasse interjööri. Näiteks kontrastse tumeda raamiga erisuundades pirne hoidev minimalistliku disainikeelega valgusti on tugeva iseloomuga ja sobib põhjamaisesse interjööri oluliselt paremini kui klassikaline lühter. Sellistesse “lühtritesse” sobivad nii külma kui sooja valgusega retropirnid, esimesed sobivad pigem kööki ja avatud koridori, teised elu- ja magamistubadesse.
 

Lihtne, ent põnev. | Hansapost

Musta ja valge kombo
 
Värvide maailma valitsevad sel hooajal valge ja must. Kaks vastandlikku värvi, millest üks mahendab tumedat sisustust, teine toob aktsenti skandinaaviapärasesse valgesse sisekujundusse. Mõlemad kannatavad enda kõrval ka erinevaid värvilaike. Katsetada võib ühevärvilisi lae-, seina- või põrandalampe kõikides tubades. Söögilaua kohale võib sättida mitu lampi erinevatele kõrgustele, et lisada dekoratiivset mängulisust.

Must ja valge. | Hansapost

Sarnased artiklid