Vaata galeriid | Sisustus- ja valgustitrendid Stockholmi mööblimessilt

Grete Laan
Bonava sisearhitekt
Inspiratsiooni Stockholmi mööbli- ja valgustimessilt. | Bonava/Adam Helbaoui

Põhjamaade suurim sisustusmess tõi veebruari alguses Stockholmi kokku sajad mööbli- ja valgustitootjad, kes tutvustasid uusi tooteid, materjale ja innovaatilisi lahendusi. Millised on siis uue hooaja silmatorkavamad trendid?

Stockholmi sisustusmessil jäid eelkõige silma domineerivad looduslikud mustrid ja mahedad toonid. Juba mitu aastat menukana püsinud marmor on jätkuvalt pildis, temale on seltsiks teised kivimustrid ja tumedamad toonid.

Jõulisemate siniste ja roheliste kõrvale on mööblitootjad valinud ruumi tasakaalustama rahulikumad roosakad, virsikukarva, lillakad ja terrakotatoonid. Nende kõrval püsib ikka ka hall ja pastelne. Kangavalikus jätkub selgi aastal sametilembus. Detailides kasutatakse materjalidena erinevaid metalle kullast roostevaba teraseni, mida võib ühes interjööris omavahel kombineerida.

Pehme mööbel seisab õhuliselt kõrgetel habrastel jalgadel või toetub hoopiski täiesti vastu põrandat. Kui varasemalt oli diivanilaual pigem praktiline otstarve siis järjest enam kasutatakse seda ühe aktsentelemendina ruumis. Kerge ja õhuline on siinkohal märksõnadeks.

Inspiratsiooni on andnud erinevad ajastud, eriti 1950ndad: kandilise vormiga jalgadel õhulised diivanid,  julged aktsenttoonid ja metalsed detailid.

Tugevalt eristuvat ühtset trendi sisekujunduses ei domineeri.  Rahuliku interjööri asemel võib lasta ka fantaasial lennata ja kasutada väga erinevaid loodusest inspireeritud kirjusid motiive.

Valgustitrendides oli näha aga kindlat suunda: ülekaalus on erinevad ümarad vormid ning nurgelisi jooni on üsna raske märgata. Kui sisustuses valitseb pigem hubane ja kodune õhkkond, siis valgustitega lisatakse modernset elementi. Stiile omavahel kombineerides tasakaalustavad nad teineteist.

Viimistlusmaterjalides mängitakse geomeetriliste vormidega. Keraamiliste plaadite valikus tuleb uuenduslikuna esile kolmnurkne kuju. Kasutatakse nii väga suuri kui ka tillukesi plaate, eelistatud on silmapaistvad värvid, looduslikud mustrid ja reljeefid.

 

Sarnased artiklid