Püüa aiakahjurid targalt kinni!

Kaja Kurg
Liimvöö tüvedele. | Tootja

Enneta kahjurite massilist invasiooni ja sea neile ahvatlevad  lõksud. 

Liimivööd tüvedele

Pane ümber viljapuude tüvede umbes meetri kõrgusele liimivööd (müügil aiapoes). Lisaks kahjuritele kleepuvad sinna ka sipelgad, kes käivad puudel kogumas lehetäide magusat eritist ja vastutasuks kaitsevad täisid nende looduslike vaenlaste (kiilassilma ja sirelase vastsed, kõrvahargid, lepatriinud jt) eest. Pane liimivööd ka noore puu tugipostidele.

 

Tuld tigudele!
 

Võitlus tigudega peab algama kohe aiahooaja alguses. Korja nad lihtsalt kokku ja hävita (pane ämbrisse kangesse soolvette). Sel moel saad nende arvukust märgatavalt vähendada, kuna teod pole jõudnud veel paljunema hakata. Hiljem on nad juba kõikjale oma munad poetanud ja sirguva tigude armee korjamiseks-hävitamiseks tuleb palju rohkem vaeva näha.


Pulmalend otse feromoonpüünisesse
 

Kui viljapuud hakkavad õitsemist lõpetama, pane välja feromoonpüünised õunakoi, õunamähkuri, õunapuu-võrgendikoi ja ploomimähkuri pulmalennul isasliblikate väljapüüdmiseks, tänu millele jäävad uued põlvkonnad tulemata.
Kui liimile jääb üle viie liblika, pane üles lisapüünised. Kui kasutad püüniseid järjekindlalt igal aastal, saad selle maheda tõrjeviisiga oluliselt vähendada kahjurite arvukust aias.

multi-season_plastic_delta_trap_1_1.jpg

Feromoonpüünis.
Tootja

Sarnased artiklid